Jak myśleć pozytywnie?

Udostępnij

Myśl pozytywnie – rada, którą często możemy usłyszeć. Brzmi to trochę jak oklepany frazes, ale bez pozytywnego myślenia nie da się dobrze funkcjonować, a tym bardziej żyć szczęśliwie. Skumulowane negatywne emocje, zatruwające umysł, podcinające skrzydła odbierają chęć do działania. Każdy z nas miewa zły dzień czy chwilowy spadek nastroju, ale ważne jest, aby te uczucia nie zagościły w naszym życiu na stałe.

Co zrobić, żeby myśleć pozytywnie?

Najprościej zacząć kontrolować swoje myśli. W chwilach, w których zaczynamy rozpamiętywać trzeba przywołać się do porządku i przekierować uwagę na inne tory.  Spróbuj skupić się na chwili obecnej. Prawie każda sytuacja ma w sobie coś pozytywnego. Stare porzekadło, że „zawsze może być gorzej” niesie w sobie ważne przesłanie, dlatego warto szukać tego co dobre. Nie jest łatwo zmniejszyć ilość negatywnych uczuć, ale można postarać się o tym nie myśleć. Zacznij robić coś co Ci sprawi przyjemność. To pomaga na jakiś czas przekierować twoją uwagę. Warto pamiętać, że: „ranek mądrzejszy bywa od wieczora”.

Unikaj kontaktu z ludźmi, którzy wiecznie narzekają

Niestety w naszym otoczeniu coraz częściej spotykamy osoby, które hodują w sobie niechęć, zazdrość czy wręcz nienawiść. Wiecznie im coś nie pasuje. Ciągle coś krytykują. Takie zachowania na dłuższą metę czynią je nieszczęśliwymi. Taka postawa jest niestety „zaraźliwa”. Postaraj się ograniczyć lub jeśli to możliwe zrezygnować z kontaktu z ludźmi, którzy odbierają Ci pozytywną energię, a tym samym powodują, że Twoje myśli są negatywne.

Przebaczaj

Ludzie, którzy potrafią przebaczać są szczęśliwsi. Przebacz – nie znaczy zapomnij.Postaraj się przebaczyć nie dla osoby, która Cię skrzywdziła, ale dla siebie, dla swojego spokoju.

Praktykuj postawę wdzięczności

Jak zacząć? Usiądź i pomyśl za co jesteś wdzięczna? To mogą być najprostsze rzeczy np. kubek kawy, wygodne łóżko, dobra kolacja, ciepła woda w kranie, uśmiech osoby mijanej na ulicy, życzenie miłego dnia usłyszane od sprzedawczyni w sklepie, przytulenie się do bliskiej osoby czy zwierzaka. Zacznij zapisywać te rzeczy. Możesz założyć dziennik i tam codziennie wpisywać to za co czujesz wdzięczność. Innym pomysłem jest słoik wdzięczności do którego możesz wrzucać karteczki z opisem rzeczy zwykłych i niezwykłych, które dają Ci radość. W chwili zwątpienia warto wylosować kilka karteczek. Zdziwisz się, ile wokół Ciebie jest pozytywnych i niezwykłych rzeczy, których nie dostrzegasz lub bierzesz za nieistotne.

Naucz się medytować

Nie wiesz, jak? Skorzystaj z tych prostych rad, jak zacząć medytować.

https://smarterlife.pl/jak-zaczac-medytowac/

Nie przejmuj się tym, co powiedzą ludzie

Ludzie zawsze coś powiedzą i zawsze coś ocenią. Nie warto się tym przejmować. Żyj tak by nie krzywdzić innych. Rób dobre rzeczy dla siebie i innych. Takie zachowanie poprawia nastrój i pomaga myśleć pozytywnie.

Pamiętaj, że prawie każda sytuacja ma w sobie coś pozytywnego. Przekierowuj myśli na pozytywne rzeczy. Wiele złych scenariuszy, które przyszły Ci do głowy czy wyobrażeń o danych sytuacjach z reguły ma inne rozwiązanie. Staraj się żyć uważnie. Bycie w teraźniejszości rozwiązuje wiele problemów. Uwierz, że potrafisz sprostać wielu wymagającym zadaniom. Najważniejsze, to uczyć się na własnych błędach, cieszyć się ze swoich małych i dużych sukcesów, mieć marzenia i myśleć pozytywnie. To naprawdę ułatwia życie i nadaje mu smak.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak podejmować dobre decyzje? Kluczowe wskazówki i narzędzia.

Podjęcie właściwej decyzji może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy...

6 sposobów na to jak radzić sobie z krytyką

Krytyka nie jest łatwa do przyjęcia, nawet jeśli się...

12 faktów na temat ADHD

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postrzega siebie samych...

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x