Zasady prawidłowego mycia pędzli

Udostępnij

Perfekcyjny makijaż potrafi podkreślić piękno kobiety. Do jego wykonania potrzebujemy przede wszystkim odpowiednie kosmetyki (nie tylko kolorowe, ale i te do pielęgnacji) oraz regularnie czyszczone pędzle. O czyszczeniu naszych akcesorii wiele z nas niestety zapomina, co często skutkuję ich krótszą datą przydatności oraz niechcianymi wypryskami.

Jak więc myć pędzle do makijażu i jak o nie dbać, by nie uszkodzić ich włosia i przedłużyć ich czas przydatności?

Jak myć pędzle do makijażu?

Najważniejsza jest przede wszystkim regularność. Pędzle powinno się czyścić średnio co 10-14 dni. Najłatwiejszym sposobem mycia pędzli jest zamoczenie ich w letniej wodzie z dodatkiem antybakteryjnego lub szarego mydła. W takiej kąpieli należy je przytrzymać kilka minut. Na koniec należy pędzle opłukać pod bieżącą wodą. Istotna jest również technika suszenia. Po „kąpieli” należy odsączyć nadmiar wody za pomocą papierowego ręcznika oraz położyć je na stole tak by końcówki wystawały za blat. Nie wolno ich pod żadnym pozorem kłaść na grzejniku ani suszyć suszarką. Kiedy pędzle są już suche, warto je dodatkowo spryskać płynem dezynfekcyjnym. W sklepach znajdziemy również specjalne płyny do czyszczenia pędzli do makijażu. Jeśli się na taki zdecydujemy, to warto wybrać ten bez alkoholu. Zdecydowanie jednak polecamy sięganie po ekologiczne środki czystości, które będą bezpieczne dla nas i czyszczonych przedmiotów.

Jak myć naturalne pędzle do makijażu, a jak syntetyczne?

Warto pamiętać, że inaczej myjemy pędzle naturalne, a inaczej syntetyczne. Pędzle naturalne najlepiej myć delikatną emulsją lub szamponem dla dzieci. Są one bardzo podatne na uszkodzenia, dlatego trzeba obchodzić się z nimi delikatnie. Pędzle syntetyczne warto myć olejkiem, np. z Isany, który jest bardzo zachwalany przez influencerów.

Related Posts

Polecane

Ciąża tydzień po tygodniu – co warto wiedzieć?

Ciąża to niezwykły czas w życiu całej rodziny. Warto wiedzieć...

Co to jest odruch Moro?

Odruch Moro jest to fizjologiczny odruch bezwarunkowy charakterystyczny dla...

Zielona herbata – dlaczego warto ją pić?

Zielona herbata cieszy się bardzo dużą popularnością, również w...

Jak dobrać muchę do stylizacji?

Wybór odpowiedniej muchy często okazuje się bardzo trudnym zadaniem....

Co przyszła mama powinna wiedzieć o pierwszych 8 tygodniach rozwoju ciąży

Pierwsze tygodnie ciąży to okres embrionalny. Rozpoczyna się od...

8 grup produktów, których nie może zabraknąć w zdrowej diecie

Chyba każdemu z nas zależy na zdrowym i sprawnym...
0
Would love your thoughts, please comment.x