Zasady prawidłowego mycia pędzli

Udostępnij

Perfekcyjny makijaż potrafi podkreślić piękno kobiety. Do jego wykonania potrzebujemy przede wszystkim odpowiednie kosmetyki (nie tylko kolorowe, ale i te do pielęgnacji) oraz regularnie czyszczone pędzle. O czyszczeniu naszych akcesorii wiele z nas niestety zapomina, co często skutkuję ich krótszą datą przydatności oraz niechcianymi wypryskami.

Jak więc myć pędzle do makijażu i jak o nie dbać, by nie uszkodzić ich włosia i przedłużyć ich czas przydatności?

Jak myć pędzle do makijażu?

Najważniejsza jest przede wszystkim regularność. Pędzle powinno się czyścić średnio co 10-14 dni. Najłatwiejszym sposobem mycia pędzli jest zamoczenie ich w letniej wodzie z dodatkiem antybakteryjnego lub szarego mydła. W takiej kąpieli należy je przytrzymać kilka minut. Na koniec należy pędzle opłukać pod bieżącą wodą. Istotna jest również technika suszenia. Po „kąpieli” należy odsączyć nadmiar wody za pomocą papierowego ręcznika oraz położyć je na stole tak by końcówki wystawały za blat. Nie wolno ich pod żadnym pozorem kłaść na grzejniku ani suszyć suszarką. Kiedy pędzle są już suche, warto je dodatkowo spryskać płynem dezynfekcyjnym. W sklepach znajdziemy również specjalne płyny do czyszczenia pędzli do makijażu. Jeśli się na taki zdecydujemy, to warto wybrać ten bez alkoholu. Zdecydowanie jednak polecamy sięganie po ekologiczne środki czystości, które będą bezpieczne dla nas i czyszczonych przedmiotów.

Jak myć naturalne pędzle do makijażu, a jak syntetyczne?

Warto pamiętać, że inaczej myjemy pędzle naturalne, a inaczej syntetyczne. Pędzle naturalne najlepiej myć delikatną emulsją lub szamponem dla dzieci. Są one bardzo podatne na uszkodzenia, dlatego trzeba obchodzić się z nimi delikatnie. Pędzle syntetyczne warto myć olejkiem, np. z Isany, który jest bardzo zachwalany przez influencerów.

Related Posts

Polecane

Jak uprościć swoje życie?

Czy Ty też coraz częściej gonisz w przysłowiową piętkę?  Zastanawiasz...

Jak zaoszczędzić pieniądze?

W obecnych czasach coraz częsciej zastanawiamy się jak zaoszczędzić...

Fotelki dla dziecka – jak wybrać?

Foteliki dla dziecka to obowiązkowy sprzęt każdego rodzica. Jak...

Jak szybko oczyścić kurki?

Sezon na kurki trwa zwykle od czerwca do października....

Jak dobrze wychować dziecko?

To pytanie nurtuje wielu rodziców. Niełatwo znaleźć jednoznaczną odpowiedź....

Jak żyć długo i szczęśliwie?

To pytanie nurtuje wiele osób. Odpowiedź nie jest skomplikowana....
0
Would love your thoughts, please comment.x