Pierwsze użycie pralko suszarki – co warto wiedzieć?

Udostępnij

Chociaż pierwsze użycie pralko-suszarki nie jest niczym skomplikowanym, warto będzie poznać kilka prostych zasad, które pomogą zachować nam odpowiedni stopień bezpieczeństwa oraz przy okazji sprawdzić, czy nasz nowy sprzęt działa prawidłowo. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak postępować z pralko-suszarką przy pierwszym użyciu – zapraszamy do czytania! 

Dlaczego pralko-suszarka? Czy to dobry wybór? 

Pralka i suszarka w jednym to świetne rozwiązanie dla każdej osoby, która chciałaby zaoszczędzić nieco miejsca w swoim domu. To rozwiązanie szczególnie docenią właściciele niedużych mieszkań, ale także te osoby, które nie lubią zbyt dużej ilości wysiłku przy domowych obowiązkach. Pralko-suszarka będzie dla nich rewelacyjnym wyborem, gdyż nie będą musieli oni nawet wyciągać załadunku, żeby go wysuszyć po praniu – wystarczy, że włączą tryb suszenia i już za kilka chwil będą mogli się cieszyć w pełni suchą i miękką odzieżą. 

O czym pamiętać przed pierwszym włączeniem pralko-suszarki? 

Przed pierwszym uruchomieniem pralko-suszarki należy wykonać podobne czynności, co podczas pierwszego uruchomienia klasycznej pralki. Najlepszym wyjściem będzie zajrzenie w tym celu do instrukcji obsługi, gdzie producent opisał dokładny sposób podłączenia, skonfigurowania i sprawdzenia sprawności naszego urządzenia. 

Chociaż w zależności od konkretnego egzemplarza pralko-suszarki pierwsze uruchomienie może się nieco różnić, podstawowe rzeczy, o których warto wiedzieć, będą przeważnie bardzo podobne. Prześledźmy je więc pokrótce i zastanówmy się, co należy zrobić przed naszą pierwszą sesją prania i suszenia. 

Kontrola pralko-suszarki przed podłączeniem 

Wiele osób zapewne chciałoby rozpocząć czynności związane z ustawieniem pralko-suszarki od jej podłączenia do odpływu i dopływu wody. Nie jest to błąd, ale zanim przystąpimy do tego zadania, dobrze będzie najpierw wizualnie skontrolować stan naszego nowego urządzenia. Pamiętajmy o tym, że chociaż producenci dokładają wszelkich starań, by ich sprzęty wychodziły z fabryk w pełni sprawne i bezpieczne, zawsze mogą się one uszkodzić podczas transportu. Dobrze to sprawdźmy, gdyż od tego zależy nasze bezpieczeństwo – nie chcemy, by w pralko-suszarce szybko doszło do potencjalnie niebezpiecznego zwarcia czy przebicia. 

Poziomowanie pralko-suszarki 

Pralko-suszarka, podobnie jak klasyczna pralka, powinna być dobrze wypoziomowana i stabilna. Dlaczego? Jeśli jedna jej nóżka będzie delikatnie wyżej lub niżej od drugiej, przy każdym praniu będzie cierpiała amortyzacja bębna. Poskutkuje to nie tylko dziwnymi i głośnymi odgłosami towarzyszącymi praniu i suszeniu, ale także szybszym zużyciem elementów urządzenia. By tego uniknąć, upewnijmy się, że nasz sprzęt stoi możliwie jak najbardziej równo. 

Podłączanie pralko-suszarki 

Dopiero w tym momencie będziemy mogli przystąpić do podłączenia naszej pralko-suszarki do odpływu i dopływu wody. Informacje o tym, jak prawidłowo należy to zrobić, znajdziemy w instrukcji obsługi naszego urządzenia i najlepiej będzie postępować dokładnie tak, jak przewiduje producent. Pamiętajmy, żeby przy tej czynności nie pominąć żadnych niewielkich uszczelek czy izolacji – to dzięki nim będziemy mogli być pewni, że podczas pracy pralko-suszarki nie wycieknie z niej woda. 

Pierwszy start, czyli pranie kontrolne – jak wykonać je prawidłowo? 

Po wykonaniu wszystkich opisanych wyżej czynności będzie nas czekało jeszcze jedno zadanie – wykonanie prania kontrolnego, czyli uruchomienie urządzenia bez żadnego załadunku w środku. Dlaczego jest to takie istotne? W ten sposób będziemy mogli się pozbyć z wnętrza naszej pralko-suszarki wszystkich zanieczyszczeń, które mogły dostać się tam na etapie jej produkcji. W ten sposób upewnimy się także, że wszystko działa prawidłowo bez ryzyka dla naszej odzieży. 

W jaki sposób wykonać pranie kontrolne? To bardzo proste – przy pustym bębnie ustawiamy pranie w wysokiej temperaturze od półtorej do trzech godzin. Ten czas będzie wystarczający, by nasza pralko-suszarka oczyściła wszystkie swoje kanały z potencjalnych pozostałości procesu produkcyjnego.  

Materiał zewnętrzny

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak bez stresu przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia?

Chyba każdy z nas chciałby, żeby okres świąteczny był...

Jak radzić sobie z jesienną chandrą?

Wczesna jesień to piękna pora roku, pełna kolorowych liści...

Prawo do wolności wypowiedzi. Gdzie przebiega granica? 

Jakiś czas temu w sieci natknęłam się na artykuł,...

Psychika pracowników – nowe wyzwania dla firm

Dynamiczne zmiany w środowisku pracy odciskają swoje piętno na...

Jak obniżyć poziom lęku? Sprawdzone ćwiczenia techniki

W dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie, lęk staje się coraz...

Jak dbać o zdrowie w okresie menopauzy? -Naturalne metody na poprawę samopoczucia

Menopauza to naturalny etap w życiu kobiety, związany z...
0
Would love your thoughts, please comment.x