Jak zorganizować miejsce w pralni?

Udostępnij

Jednym z nigdy niekończących się obowiązków domowych jest pranie. W moim domu kosze na brudną bieliznę to chyba najszybciej wypełniające się pojemniki. Gdy tylko je opróżniam, one znowu zapełniają się w ekspresowym tempie. Do niedawna zupełnie nie miałam na to pomysłu, a rzeczy do prania cały czas tylko przybywało. Na szczęście znalazłam rozwiązanie. Dziś opowiem o tym, w jaki sposób sobie z tym poradziłam, organizując miejsce w domowej pralni i jak warto się za to zabrać.

Dobre planowanie to podstawa

Przede wszystkim wszelkie zmiany warto zacząć od odpowiedniego rozplanowania.  Rutyna w tym przypadku będzie bardzo wskazana. Pranie musisz dostosować do potrzeb swoich i Twojej rodziny. Wyznacz sobie dni tygodnia, w których będziesz wykonywać konkretny rodzaj prania. Na przykład pościel pierz w dni, w których ją zmieniasz, ręczniki np. we wtorki, kolorowe rzeczy w środę, białe w czwartek, a bieliznę w piątek. Przygotuj sobie rozpiskę, którą powiesisz niedaleko pralki i po prostu regularnie się do niej stosuj. Przyjmij też zasadę, że wykonujesz tylko jedno pranie na raz, czyli po wypraniu i wysuszeniu rzeczy składasz je i dopiero gdy wrócą na miejsce, zabierasz się za kolejne. Jeśli o tym zapominasz, możesz ustawić sobie budzik na przykład codziennie na godzinę 18. Dzięki temu zawsze punktualnie rozpoczniesz cały proces i szybko się do niego przyzwyczaisz.

Jak zorganizować miejsce w pralni?

Zadbaj też o to, aby dla każdej czynności, która związana jest z wykonywaniem prania przygotować sobie odpowiednie miejsce. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się przygotować kilka pojemników, do których domownicy od razu będą wrzucać odpowiednio posortowane rzeczy. Pojemniki możesz dodatkowo podpisać. U mnie w domu ja postawiłam na 8 niedużych pojemników i zdecydowałam podzielić się je następująco: koszule, bielizna, ręczniki, pościel, ubrania sportowe, rzeczy białe, rzeczy kolorowe i rzeczy czarne. To tylko propozycja. Nie musi ich być, aż tyle – pomyśl jakie rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie. U mnie nie zajmuje to dużo miejsca. Pojemniki kupiłam w jednym z popularnych sklepów. Są to pojemniki, które można ustawić na sobie i uchylić ich pokrywki. W ten sposób nie muszę poświęcać za każdym razem kilku minut na to, aby sortować odzież przed wrzuceniem jej do pralki.

Jeśli możesz to w okolicy pralki ustaw wszystkie niezbędne płyny, proszki, kapsułki, odświeżacze, odplamiacze czy inne tego typu produkty. Na szafce obok pralki ustawiłam też mały pojemniczek, do którego zawsze wrzucam wszystkie rzeczy znalezione w kieszeniach.

Dobra organizacja miejsca do prania, plus odpowiedni plan działania to najprostsza droga do sukcesu. 

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak rozwijać zdolności plastyczne u dzieci?

Rysowanie, malowanie czy lepienie to umiejętności, które mają duży...

Jak rozmawiać ze starzejącymi się rodzicami lub innymi członkami naszej rodziny?

Życie to piękny dar, który otrzymujemy. Wszystko w nim...

Te aplikacje pomogą Ci dotrzymać noworoczne postanowienia

Wiele osób kieruje się powiedzeniem „nowy rok, nowy ja”....

Rośliny oczyszczające powietrze

Rośliny to nie tylko piękne elementy ozdobne naszego mieszkania,...

Co jedzą świnki morskie?

Świnki morskie czyli kawie to urocze i inteligentne zwierzęta...

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej?

Kamień gromadzący się w muszli klozetowej to powszechny problem,...
0
Would love your thoughts, please comment.x