Od czego zacząć świąteczne porządki?

Udostępnij

Boże Narodzenie to czas radości i spotkań z rodziną i przyjaciółmi. W wielu Polskich domach okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań. Oprócz zakupów, ozdabiania domów i  przygotowywania potraw czas ten większości z nas kojarzy się z dużymi porządkami. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, poniższe wskazówki mogą Ci pomóc.

Po pierwsze, zaplanuj swoje działania. Określ, ile czasu chcesz poświęcić na porządki i jakie konkretne rzeczy chcesz zrobić. Możesz na przykład wyznaczyć sobie jeden dzień na generalne sprzątanie jednego z  poszczególnych pomieszczeń, które masz w domu. Dzięki temu będziesz mieć jasny plan i unikniesz chaosu.

Następnie przystąp do sprzątania. Zadbaj o czystość, okien, mebli, podłóg i innych powierzchni np. takich jak drzwi. Wypierz firanki i zasłony. Zmień pościel. Wyczyść poszewki z poduszek ozdobnych. Odśwież koce. Pamiętaj o wyczyszczeniu łazienki. Wyrzuć stare kosmetyki, zawieś świeże ręczniki. Upewnij się, że kuchnia jest czysta i gotowa do przygotowywania potraw. Pamiętaj również o regularnym wietrzeniu pomieszczeń.

Jeden z dni poświęć na sprawdzenie ozdób świątecznych. Sprawdź czy wszystkie będziesz chciała  wykorzystać w tym roku i zastanów się co warto wyrzucić lub oddać. Możesz również zrobić listę rzeczy, których Ci brakuje lub uległy zużyciu i potrzebują wymiany, np. świeczki zapachowe czy lampki choinkowe. Dzięki temu unikniesz kupowania rzeczy, na ostatnią chwilę.

Na koniec przystąp do ozdabiania i dekorowania domu. Załóż świąteczne poszewki na poduszki, zawieś lub rozłóż girlandy, wystaw świece i inne świąteczne drobiazgi, które nadadzą wnętrzom świątecznego klimatu i sprawią, że będą one miłe i przytulne. Możesz powiesić świąteczny wieniec na drzwi wejściowe. Pamiętaj, by zachować równowagę i nie przesadzić z ilością ozdób. Zbyt wiele elementów dekoracyjnych może sprawić, że wnętrze będzie przytłaczające i niekomfortowe. Dlatego też warto dobrać ozdoby z umiarem i zadbać o to, by pasowały do wystroju i kolorystyki pomieszczeń.

Świąteczne porządki wymagają dobrego planowania i systematycznej pracy. Zaangażuj rodzinę. Nie musisz wszystkiego robić sama. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Dzięki temu przygotujesz swoje wnętrza na święta i  w spokoju będziesz cieszyć się spokojem Świętami Bożego Narodzenia.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak budować pewność siebie?

Czy zdarzyło Ci się myśleć, że większość osób wokół...

Kto powinien płacić w restauracji?

Każdy z nas nie raz zadawał sobie pytanie, kto...

Czym jest ADHD i czy może mieć coś wspólnego z dietą?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób spostrzega siebie samych...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw – sierpień

Lato w pełni, a wraz z nim bogactwo darów...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw w lipcu

Lipiec to wymarzony miesiąc pod kątem dostępności warzyw i...

Jak urządzić małe mieszkanie?

Optymalne urządzenie małego mieszkania może wydawać się sporym wyzwaniem....
0
Would love your thoughts, please comment.x