Od czego zacząć świąteczne porządki?

Udostępnij

Boże Narodzenie to czas radości i spotkań z rodziną i przyjaciółmi. W wielu Polskich domach okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań. Oprócz zakupów, ozdabiania domów i  przygotowywania potraw czas ten większości z nas kojarzy się z dużymi porządkami. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, poniższe wskazówki mogą Ci pomóc.

Po pierwsze, zaplanuj swoje działania. Określ, ile czasu chcesz poświęcić na porządki i jakie konkretne rzeczy chcesz zrobić. Możesz na przykład wyznaczyć sobie jeden dzień na generalne sprzątanie jednego z  poszczególnych pomieszczeń, które masz w domu. Dzięki temu będziesz mieć jasny plan i unikniesz chaosu.

Następnie przystąp do sprzątania. Zadbaj o czystość, okien, mebli, podłóg i innych powierzchni np. takich jak drzwi. Wypierz firanki i zasłony. Zmień pościel. Wyczyść poszewki z poduszek ozdobnych. Odśwież koce. Pamiętaj o wyczyszczeniu łazienki. Wyrzuć stare kosmetyki, zawieś świeże ręczniki. Upewnij się, że kuchnia jest czysta i gotowa do przygotowywania potraw. Pamiętaj również o regularnym wietrzeniu pomieszczeń.

Jeden z dni poświęć na sprawdzenie ozdób świątecznych. Sprawdź czy wszystkie będziesz chciała  wykorzystać w tym roku i zastanów się co warto wyrzucić lub oddać. Możesz również zrobić listę rzeczy, których Ci brakuje lub uległy zużyciu i potrzebują wymiany, np. świeczki zapachowe czy lampki choinkowe. Dzięki temu unikniesz kupowania rzeczy, na ostatnią chwilę.

Na koniec przystąp do ozdabiania i dekorowania domu. Załóż świąteczne poszewki na poduszki, zawieś lub rozłóż girlandy, wystaw świece i inne świąteczne drobiazgi, które nadadzą wnętrzom świątecznego klimatu i sprawią, że będą one miłe i przytulne. Możesz powiesić świąteczny wieniec na drzwi wejściowe. Pamiętaj, by zachować równowagę i nie przesadzić z ilością ozdób. Zbyt wiele elementów dekoracyjnych może sprawić, że wnętrze będzie przytłaczające i niekomfortowe. Dlatego też warto dobrać ozdoby z umiarem i zadbać o to, by pasowały do wystroju i kolorystyki pomieszczeń.

Świąteczne porządki wymagają dobrego planowania i systematycznej pracy. Zaangażuj rodzinę. Nie musisz wszystkiego robić sama. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Dzięki temu przygotujesz swoje wnętrza na święta i  w spokoju będziesz cieszyć się spokojem Świętami Bożego Narodzenia.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak podejmować dobre decyzje? Kluczowe wskazówki i narzędzia.

Podjęcie właściwej decyzji może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy...

6 sposobów na to jak radzić sobie z krytyką

Krytyka nie jest łatwa do przyjęcia, nawet jeśli się...

12 faktów na temat ADHD

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postrzega siebie samych...

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x