Co zrobić, żeby choinka się nie sypała?

Udostępnij

Choinka to symbol świąt Bożego Narodzenia. Ubieranie choinki to dla wielu osób duża przyjemność. Jednak często zdarza się, że w niedługim czasie od postawienia jej w domu, z choinki zaczynają sypać się igły, co nie tylko wygląda nieestetycznie ale przysparza kłopotów. Dlatego też warto wiedzieć, jak zapobiec temu zjawisku i sprawić, aby nasza choinka dłużej cieszyła nas swoim pięknem.

Wybór drzewka

Przede wszystkim ważne jest, aby kupować choinki świeże i w dobrym stanie. Choinki, z których już zaczęły sypać się igły, nie będą trzymać się długo i na pewno nie będą ozdobą naszego domu. Dlatego też warto wybierać choinki, które mają zdrowe, gęste igliwie a ich gałązki są elastyczne i sprężyste. Istotny jest też gatunek drzewka. Najbardziej odporne są jodły kaukaskie, najszybciej igły będą gubić świerki.

Przechowywanie drzewka

Kolejnym krokiem jest odpowiednie przechowywanie choinki. Choinka najlepiej trzyma igły, jeśli stoi w chłodnym miejscu. Dlatego też do czasu ustawienia jej w domu warto trzymać ją w piwnicy lub na zewnątrz w miejscu zacienionym. Ważne jest również, aby regularnie podlewać choinkę, aby jej igły nie wysychały i nie sypały się. Do tego celu można wybrać specjalne stojaki lub  wstawić ją do wiaderka z piaskiem.

Wybór miejsca

Jeśli już ustawimy choinkę w naszym domu, warto pamiętać o tym, aby unikać miejsc, w których jest zbyt ciepłe i suche powietrze. Choinka powinna stać z dala od kaloryferów, pieców czy kominków, aby nie wysychała zbyt szybko. Jeśli jest to możliwe, warto też zainstalować nawilżacz powietrza w pomieszczeniu, w którym stoi choinka.

Dobór ozdób

Ponadto, warto pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ilością ozdób na choince. Choinka, która jest obciążona dużą ilością ozdób, będzie szybciej gubić igliwie.Warto też wybrać lampki typu LED, które się nie nagrzewają.

Podsumowując, aby choinka się nie sypała, warto kupić świeże i zdrowe drzewko, trzymać je w chłodnym i wilgotnym miejscu przed wniesieniem do domu, regularnie ją podlewać, unikać miejsc zbyt ciepłych i suchych oraz nie przesadzać z ilością ozdób. Dzięki temu nasza choinka będzie cieszyć nas swoim pięknem przez całe święta.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak podejmować dobre decyzje? Kluczowe wskazówki i narzędzia.

Podjęcie właściwej decyzji może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy...

6 sposobów na to jak radzić sobie z krytyką

Krytyka nie jest łatwa do przyjęcia, nawet jeśli się...

12 faktów na temat ADHD

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postrzega siebie samych...

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x