Kogo całujesz częściej – partnera czy psa?

Udostępnij

Odpowiedź na pytanie tytułowe może nie być taka prosta, gdyż jak się okazuje i psa i partnera całujemy równie często. Czy świadczy to o tym, że wolimy czworonoga naszego ukochanego? No cóż, jeśli brać pod uwagę wyniki badań to wskazują one jednoznacznie — śpi się nam z nimi znacznie lepiej. Co więcej, ponad połowa właścicieli psów daje im buziaki znacznie częściej niż swoim partnerom. Zaskakujące?

Kogo wolimy — psa czy człowieka?

Tematowi postanowili przyjrzeć się z bliska naukowcy z Canisius College. W swoich badaniach dowiedli, że dzielenie łóżka z psem może być receptą na bezsenność, znikną również nasze problemy z porannym wstawaniem. I tak na przykład kobiety mają wtedy bardziej jakościowy sen, niż gdyby spały obok swojego mężczyzny. Jednak to nie koniec tych dość kontrowersyjnych doniesień. Tak samo jak chętnie dzielimy z nimi sypialnie, to również chętnie okazujemy im uczucia. Dodatkowo robimy to znacznie częściej niż w stosunku do naszego partnera.

Analiza została przeprowadzona na chętnych posiadających zwierzęta zamieszkujących Stany Zjednoczone. Okazało się, że 52 proc. badanych znacznie częściej całuje swoje zwierzę niż ukochaną osobę. Przyznali również, że lepiej im się z nimi śpi. Natomiast 94 proc. badanych, posiadających zwierzęta domowe potwierdziło, że to one są ich najlepszymi przyjaciółmi.

Dlaczego całujemy częściej psa niż partnera?

Oczywiście wyżej opisane sytuacje nie są regułą. Jednak analizując otrzymane wyniki i pytając o nie badanych, zgodnie twierdzili, że okazywanie czułości zwierzętom przychodzi im znacznie częściej niż ludziom. I w zasadzie to może być głównym powodem świadczącym o częstotliwości.

Z naszym czworonożnym przyjacielem łączy nas przede wszystkim bezwarunkowa miłość, stąd o wiele łatwiej jest nam okazywać uczucia ślepiom, które patrzą na nas wciąż z niezmienną, wielką miłością. Między ludźmi relacje są bardziej skomplikowane. W miarę upływu czasu mamy oczekiwania i wymagania wobec siebie. Chwile piękne przeplatają się z tymi gorszymi, którym trzeba stawić czoła. To powoduje, że związek między dwojgiem ludzi przechodzi przez różne etapy. To nie oznacza, ze to coś złego, jest to bowiem naturalny proces” – mówi psycholog Wojciech Adamowicz, autor bloga „Oczami psychologa”.

Czy pies zdaje sobie sprawę z tego, że właściciel poprzez pocałunek wyraża do niego uczucia? Nie do końca jest tego świadomy, ale z czasem uczy się, że w ten sposób okazujemy mu miłość. Podobnie przecież zachowuje się pies, który liżąc swojego właściciela, wyraża w ten sposób swoją sympatię.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Czym jest ADHD i czy może mieć coś wspólnego z dietą?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób spostrzega siebie samych...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw – sierpień

Lato w pełni, a wraz z nim bogactwo darów...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw w lipcu

Lipiec to wymarzony miesiąc pod kątem dostępności warzyw i...

Jak urządzić małe mieszkanie?

Optymalne urządzenie małego mieszkania może wydawać się sporym wyzwaniem....

Jak skutecznie uczyć dzieci rozwiązywać problemy?

Pierwszymi nauczycielami dziecka są zazwyczaj rodzice, a nauka odbywa...

Sprawdzone pomysły na to, jak zorganizować garderobę i zaoszczędzić czas

Posiadanie dobrze zorganizowanej garderoby jest kluczem do codziennego oszczędzania...
0
Would love your thoughts, please comment.x