Kogo całujesz częściej – partnera czy psa?

Udostępnij

Odpowiedź na pytanie tytułowe może nie być taka prosta, gdyż jak się okazuje i psa i partnera całujemy równie często. Czy świadczy to o tym, że wolimy czworonoga naszego ukochanego? No cóż, jeśli brać pod uwagę wyniki badań to wskazują one jednoznacznie — śpi się nam z nimi znacznie lepiej. Co więcej, ponad połowa właścicieli psów daje im buziaki znacznie częściej niż swoim partnerom. Zaskakujące?

Kogo wolimy — psa czy człowieka?

Tematowi postanowili przyjrzeć się z bliska naukowcy z Canisius College. W swoich badaniach dowiedli, że dzielenie łóżka z psem może być receptą na bezsenność, znikną również nasze problemy z porannym wstawaniem. I tak na przykład kobiety mają wtedy bardziej jakościowy sen, niż gdyby spały obok swojego mężczyzny. Jednak to nie koniec tych dość kontrowersyjnych doniesień. Tak samo jak chętnie dzielimy z nimi sypialnie, to również chętnie okazujemy im uczucia. Dodatkowo robimy to znacznie częściej niż w stosunku do naszego partnera.

Analiza została przeprowadzona na chętnych posiadających zwierzęta zamieszkujących Stany Zjednoczone. Okazało się, że 52 proc. badanych znacznie częściej całuje swoje zwierzę niż ukochaną osobę. Przyznali również, że lepiej im się z nimi śpi. Natomiast 94 proc. badanych, posiadających zwierzęta domowe potwierdziło, że to one są ich najlepszymi przyjaciółmi.

Dlaczego całujemy częściej psa niż partnera?

Oczywiście wyżej opisane sytuacje nie są regułą. Jednak analizując otrzymane wyniki i pytając o nie badanych, zgodnie twierdzili, że okazywanie czułości zwierzętom przychodzi im znacznie częściej niż ludziom. I w zasadzie to może być głównym powodem świadczącym o częstotliwości.

Z naszym czworonożnym przyjacielem łączy nas przede wszystkim bezwarunkowa miłość, stąd o wiele łatwiej jest nam okazywać uczucia ślepiom, które patrzą na nas wciąż z niezmienną, wielką miłością. Między ludźmi relacje są bardziej skomplikowane. W miarę upływu czasu mamy oczekiwania i wymagania wobec siebie. Chwile piękne przeplatają się z tymi gorszymi, którym trzeba stawić czoła. To powoduje, że związek między dwojgiem ludzi przechodzi przez różne etapy. To nie oznacza, ze to coś złego, jest to bowiem naturalny proces” – mówi psycholog Wojciech Adamowicz, autor bloga „Oczami psychologa”.

Czy pies zdaje sobie sprawę z tego, że właściciel poprzez pocałunek wyraża do niego uczucia? Nie do końca jest tego świadomy, ale z czasem uczy się, że w ten sposób okazujemy mu miłość. Podobnie przecież zachowuje się pies, który liżąc swojego właściciela, wyraża w ten sposób swoją sympatię.

Related Posts

Polecane

Ciąża tydzień po tygodniu – co warto wiedzieć?

Ciąża to niezwykły czas w życiu całej rodziny. Warto wiedzieć...

Co to jest odruch Moro?

Odruch Moro jest to fizjologiczny odruch bezwarunkowy charakterystyczny dla...

Zielona herbata – dlaczego warto ją pić?

Zielona herbata cieszy się bardzo dużą popularnością, również w...

Jak dobrać muchę do stylizacji?

Wybór odpowiedniej muchy często okazuje się bardzo trudnym zadaniem....

Co przyszła mama powinna wiedzieć o pierwszych 8 tygodniach rozwoju ciąży

Pierwsze tygodnie ciąży to okres embrionalny. Rozpoczyna się od...

8 grup produktów, których nie może zabraknąć w zdrowej diecie

Chyba każdemu z nas zależy na zdrowym i sprawnym...
0
Would love your thoughts, please comment.x