Jak wyczyścić plamy po barszczu czerwonym?

Udostępnij

Jeśli zdarzyło Ci się rozlać barszcz czerwony na swoje ulubione ubranie lub dywan, nie martw się, bo istnieją sposoby na skuteczne usunięcie plam z tego tradycyjnego polskiego dania. Oto kilka przydatnych pomysłów, na wyczyszczenie plam z barszczu czerwonego:

  1. Natychmiast po zauważeniu plamy, weź chusteczkę lub ręcznik papierowy i delikatnie przyciśnij do plamy, aby wchłonąć jak najwięcej płynu. Nie wolno pocierać plamy, gdyż może to tylko rozprzestrzenić ją na większą powierzchnię.
  2. Następnie skrop plamę sokiem z cytryny. Nanieś wyciśnięty sok na plamę i pozostaw na kilka minut, aby pozwolić mu działać. Sok pomoże rozpuścić plamę i ułatwi jej usunięcie. Po kilku minutach, użyj czystej, miękkiej szmatki lub gąbki, aby delikatnie wytrzeć plamę. Na koniec, spłucz plamę czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia jeżeli jest to dywan. Jeśli plama jest uporczywa, powtórz czynność i dodatkowo użyj gąbki lub szczoteczki, ale zrób to bardzo delikatnie, żeby nie zniszczyć tkaniny. Jeżeli jest to rzecz, którą można prać po prostu po 15 minutach włóż ją do pralki i upierz jak zwykle.

3. Jeżeli zaplamiony został obrus, posyp go solą i zostaw na 15 minut, a potem wypierz. Pamiętaj w tej sytuacji liczy się czas. Nie czekaj, aż plamy zaschną.

4. Starą plamę po barszczu pozostawioną na obrusie możesz spróbować potrzeć szmatką nasączoną alkoholem, a potem spryskać maślanką i zostawić na conajmniej 30 min. Po tym czasie przepłucz to miejsce wodą i upierz obrus jak zwykle.

Pamiętaj, aby sprawdzić etykiety swojej odzieży lub dywanu, zanim użyjesz jakiegokolwiek produktu do czyszczenia. Niektóre materiały mogą być wrażliwe na pewne środki chemiczne, więc upewnij się, że wybrany przez Ciebie produkt jest bezpieczny do użytku na danym materiale.

Miej na uwadze, że im szybciej zareagujesz na plamę z barszczu czerwonego, tym łatwiej będzie ją usunąć. Dlatego ważne jest, aby reagować natychmiast po zauważeniu plamy.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak poznać nowych ludzi i zbudować trwałe relacje?

Człowiek jako istota społeczna potrzebuje innych ludzi, aby czuć...

Jakie warzywa i owoce powinny gościć na naszym stole w maju? Kalendarz sezonowy.

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw to narzędzie, które pomaga...

Jak zacząć malować? Poradnik dla początkujących

Malowanie to wspaniałe hobby, które pozwala na twórcze wyrażanie...

Jak zdrowo grillować?

Na pewno nie raz spotkałaś/spotkałeś się z informacją, że...

Sześć trików, dzięki którym twoje mieszkanie będzie zawsze czyste i zadbane

Czystość w naszym domu jest ważna zarówno dla naszego...

Poradnik dla introwertyków: jak radzić sobie w towarzystwie?

Dla niektórych ludzi spędzanie czasu w towarzystwie innych osób...
0
Would love your thoughts, please comment.x