Jak wybierać odpowiednie ubranka dla niemowląt?

Udostępnij

Wybieranie odpowiednich ubranek dla niemowląt to nie łatwe zadanie, szczególnie dla osób, które pierwszy raz zostały rodzicami. Skóra niemowląt jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego ważne jest aby wybierać ubrania, które są wykonane z miękkich i bezpiecznych materiałów. Poniżej kilka wskazówek, jak się za to zabrać.

Wybieraj naturalne materiały

Skóra niemowląt jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego ważne jest, aby wybierać ubranka wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, delikatny len, muślin czy wełna z merynosów. Zwykła wełna pomimo tego, że jest materiałem naturalnym może wywoływać dyskomfort dla skóry dziecka lub alergie.

Unikaj ubranek wykonanych ze sztucznych materiałów, takich jak poliester, lycra czy nylon, ponieważ mogą podrażniać skórę dziecka. Materiały mające bezpośredni kontakt ze skórą powinny być bezpieczne i posiadać certyfikaty bezpieczeństwa np. OEKO-TEX. Certyfikat ten informuje nas o tym, że tkanina jest wolna od szkodliwych substancji chemicznych.

Wybierając ubranka warto, też zwrócić uwagę na sposób barwienia. Najlepiej unikać farbowanych materiałów lub ewentualnie wybierać takie, które mają certyfikat Eco Passport

Dbaj o odpowiedni rozmiar

Ubranka dla niemowląt niestety dość szybko wymagają wymiany, ponieważ dzieci szybko rosną. Ze względu na intensywny rozwój ważne jest, aby kupować odpowiednie rozmiary. Ubranka powinny być luźne, zapewnić swobodę ruchów dziecku, ale nie powinny być za duże, ponieważ mogą utrudniać poruszanie się dziecku, a to powoduje dyskomfort i może hamować rozwój.

Unikaj elementów dekoracyjnych

Garderoba dla niemowląt powinna być prosta i bez ozdób, takich jak guziki, zamki, wypukłe naszywki czy koronki. Te elementy mogą być niebezpieczne dla dziecka i mogą powodować komplikacje. Chyba nikt nie chciał by leżeć na zamku od suwaka?

Sprawdzaj metki

Ważne jest, aby sprawdzać metki na ubrankach i upewniać się, że są one wykonane z bezpiecznych materiałów. Upewnij się także, że ubranka są przeznaczone dla niemowląt i że są zgodne z wymogami bezpieczeństwa. Warto zwrócić też uwagę na temperaturę prania. Pranie w zbyt niskich temperaturach może nie usuwać wszystkich wirusów i bakterii z tkaniny.

Kupuj w zaufanych miejscach

Unikaj kupowania ubranek z nieznanych źródeł, takich jak bazary czy uliczne stragany, ponieważ nie masz pewności co do ich jakości i bezpieczeństwa. Wybieraj zaufane marki lub sklepy z odzieżą dla niemowląt, aby mieć pewność, że kupujesz produkty odpowiednie dla skóry dziecka. Ubranka nie muszą być drogie.

Pamiętaj o praniu

Każde nowe ubranko zanim założysz dziecku koniecznie wypierz i wyprasuj. Używaj odpowiednich detergentów przeznaczonych do prania materiałów dla niemowląt.

Wybierając odpowiednie ubranka dla niemowląt, ważne jest, aby przede wszystkim kierować się bezpieczeństwem i wygodą dziecka. Najlepiej wybierać ubrania wykonane z naturalnych materiałów. Dostosowywać rozmiar do wzrostu dziecka i unikać elementów dekoracyjnych. W miarę możliwości kupuj je w zaufanych miejscach, aby mieć pewność, że są bezpieczne dla skóry dziecka, bo zdrowie i radość maluszka, to szczęście i spokój rodzica.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak podejmować dobre decyzje? Kluczowe wskazówki i narzędzia.

Podjęcie właściwej decyzji może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy...

6 sposobów na to jak radzić sobie z krytyką

Krytyka nie jest łatwa do przyjęcia, nawet jeśli się...

12 faktów na temat ADHD

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postrzega siebie samych...

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x