Jak polubić bieganie?

Udostępnij

Bardzo często podczas rozmów na temat uprawiania sportu słyszę, że ludzie nie lubią biegać. Najczęściej jednak na pytanie „dlaczego?” nie pada żadna sensowna odpowiedź. Wydaje mi się, że znam przyczynę tego problemu i mam zamiar troszkę zmienić Wasze podejście. Więc co zrobić, aby się zmotywować i jak polubić bieganie?

Przede wszystkim większość osób, które mówią, że nie lubią biegać, swoją aktywność fizyczną ograniczają do tych momentów, kiedy muszą dobiec na autobus, albo dogonić uciekające dziecko. Na pytanie, kiedy ostatnio tak naprawdę biegali, zazwyczaj odpowiadają, że w szkole na lekcjach WF. W tych przypadku wcale nie dziwię się, że wydaje im się, że nie lubią biegać. Wyjście w złych butach i bieganie kółek na boisku szkolnym na ocenę nie ma nic wspólnego z przyjemnością. Nie będę ukrywać, zanim zaczęłam swoje pierwsze „dorosłe” biegi, myślałam podobnie. Spróbowałam jednak zapomnieć o szkolnych doświadczeniach i z czystą kartą przekonać się czemu tak wiele osób wychodzi codziennie biegać.

Jak zacząć biegać?

Przede wszystkim zapomnij o tych wszystkich próbach biegania, kiedy masz na sobie ciuchy do pracy i ścigasz się z uciekającym autobusem. Nie myśl o tym, że po każdym takim „biegu” wypluwasz płuca. Po prostu zacznij od nowa. Nie wstydź się tego, że na początku nie masz siły przebiec nawet 300 metrów. Jeśli potrzebujesz, przejdź do szybkiego marszu, gdy nabierzesz sił, znów postaraj się trochę przebiec. Początki są bardzo trudne, ale z każdym następnym treningiem będzie coraz lepiej. I pamiętaj, nie musisz biegać szybko!

Jak się przygotować?

Przede wszystkim warto zadbać o dobre obuwie, które zapewni nam odpowiednią amortyzację. Dobre buty to klucz do sukcesu! Nie musisz wcale wydawać na nie majątku, po prostu zdecyduj się na model przeznaczony do biegania. Jeśli po pierwszych treningach przekonamy się do tego sportu, wtedy warto zainwestować w dobre, markowe buty, które z przyjemnością będziemy zakładać na każdy trening. Z czasem będziemy mogli zainwestować w bardzo fajne ubrania i gadżety do biegania. To wszystko potrafi jeszcze bardziej zmotywować.

Jak polubić bieganie?

Dla mnie bieganie ma kilka plusów, które warto dostrzec. Nawet jeśli po treningu wracam do domu fizycznie zmęczona, to psychicznie czuje się niesamowicie wypoczęta. Jestem zadowolona z tego, że udało mi się wykonać trening, a moja kondycja cały czas się poprawia. Bieganie to też czas tylko dla mnie. Mogę wyłączyć myślenie i zrelaksować się. Na każdy trening zabieram ze sobą słuchawki i słucham swojej ulubionej muzyki. Dodatkowo motywuje mnie mój partner, który wychodzi na każdy trening razem ze mną.

Każdy z nas ma dni, kiedy zwyczajnie nie chce wychodzić nam się z domu. Warto wtedy pomyśleć o tym, że nasz nastrój po treningu całkowicie się zmieni. Ja uwielbiam to uczucie, które towarzyszy mi po zakończonym treningu.

Ja pozbyłam się mojej niechęci do biegania, a Ciebie co jeszcze przed tym powstrzymuje? Chętnie też dowiem się, co Was motywuje do treningów?

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Czym jest ADHD i czy może mieć coś wspólnego z dietą?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób spostrzega siebie samych...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw – sierpień

Lato w pełni, a wraz z nim bogactwo darów...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw w lipcu

Lipiec to wymarzony miesiąc pod kątem dostępności warzyw i...

Jak urządzić małe mieszkanie?

Optymalne urządzenie małego mieszkania może wydawać się sporym wyzwaniem....

Jak skutecznie uczyć dzieci rozwiązywać problemy?

Pierwszymi nauczycielami dziecka są zazwyczaj rodzice, a nauka odbywa...

Sprawdzone pomysły na to, jak zorganizować garderobę i zaoszczędzić czas

Posiadanie dobrze zorganizowanej garderoby jest kluczem do codziennego oszczędzania...
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
0
Would love your thoughts, please comment.x