Ile alkoholu kupić na wesele?

Udostępnij

Jeśli udało Wam się przebrnąć przez wszystkie formalności i wybraliście już salę, menu, kwiaty, fotografa, operatora kamery i zdecydowaliście, że na waszym weselu będzie alkohol, to trzeba zastanowić się nad zakupem odpowiedniej ilości butelek i rodzaju trunków. Nie jest to łatwe zdanie, ponieważ na rynku znajduje się wiele różnych marek zajmujących się produkcją alkoholu. Poza tym skąd wiedzieć ile kupić wódki na wesele, a ile wina czy innych rodzajów alkoholu?

Oczywiście zdarzają się wesela, na którym nie ma alkoholu. Warto jednak dobrze się nad tym zastanowić, ponieważ dla niektórych gości może to być trudne do zaakceptowania. Przyjęło się, że na każdym weselu na stołach znajdzie się wódka i coraz częściej wino, a goście sami decydują czy chcą pić. Jeśli jednak zależy Wam na tym, aby na stołach nie znalazły się żadne procenty, to warto o tym poinformować gości.

Jaką wódkę wybrać?

W tym przypadku nie będę wskazywać Wam żadnej konkretnej marki. Dostępnych smaków jest tyle, że wszystko zależy od preferencji danej osoby. Ogólnie wódkę możemy podzielić na trzy przedziały cenowe za butelkę 0,5 litra: produkty niskiej jakości w cenie poniżej 20 złotych, produkty średniej jakości w cenie od 20 do 35 złotych oraz produkty wysokiej jakości w cenie ponad 35 złotych. Z reguły na wesela wybiera się te z grupy średniej i wysokiej jakości.

Najważniejsze, aby nie mieszać rodzajów wódki oraz zdecydować się na zakup tylko jednej marki. Chodzi o to, aby nie dopuścić do sytuacji, aby goście czuli się gorzej, bo mają inne butelki na stole niż inni.

Ile wódki kupić na wesele?

Teraz najtrudniejsza część całego zadania, czyli podliczenie ile butelek powinniśmy kupić. W końcu nie chcemy dopuścić do sytuacji, aby zabrakło ich w trakcie wesela. Standardowym przelicznikiem jest 0,5 litra wódki na osobę w przypadku zwykłego wesela. Jeśli planujecie poprawiny, przyjmijcie przelicznik 0,7 litra na osobę. Do otrzymanego wyniku dodatkowo dodajemy około 20 butelek wódki, które zostaną przekazane na konkursy organizowane w trakcie i nieprzewidziane sytuacje.

Wybierając alkohol na wesele, od razu warto pomyśleć o tym, w jaki sposób chcemy go ozdobić. Możemy zlecić przygotowanie różnych stroików na butelki. Spotkałam się też nie raz z parami, które zaprojektowały własną etykietę, którą obklejały butelki na weselu.

Ile wina kupić na wesele?

Jeżeli zakładamy, że wino będzie głównym alkoholem na weselu powinniśmy przewidzieć nieco większą ilość niż do zwykłej kolacji. Jednym z przyjętych założeń jest zakup jednej butelki na osobę. Tu warto pomysleć o dwóch rodzajach wina – białym i czerwonym. Z czego specjaliści z branży mówią o podziale 1/3 do 2/3 na rzecz czerwonego wina. Proporcje te można nieznacznie zmienić jeżeli wesele organizowane jest latem na rzecz białego trunku.

Jeżeli decydujemy się na powitanie gości kieliszkiem wina musującego to 1 butelka, na ogół rozlewana jest na 7 kieliszków. Czyli na 100 gości zaleca się kupienie 14 butelek.

Przeliczanie przeliczaniem, ale niestety nigdy nie da się idealnie oszacować ilości alkoholu na wesele. Lepiej kupić nieco więcej butelek niż stresować się, że może go zabraknąć. Niektórzy sprzedawcy oferują możliwość zwrotu nienaruszonych butelek. Może warto poszukać ich na rynku. 

 

 

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak podejmować dobre decyzje? Kluczowe wskazówki i narzędzia.

Podjęcie właściwej decyzji może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy...

6 sposobów na to jak radzić sobie z krytyką

Krytyka nie jest łatwa do przyjęcia, nawet jeśli się...

12 faktów na temat ADHD

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postrzega siebie samych...

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x