Co zrobić z rozbitą szybką w telefonie?

Udostępnij

W obecnych czasach smartfony są z nami w zasadzie wszędzie. Bardzo często towarzyszą nam one w codziennych czynnościach, co sprawia, że zdarza nam się odkładać je w różne nietypowe miejsca. Mimo że producenci dużo wysiłku poświęcają na to, żeby telefony były coraz bardziej wytrzymałe i używają nowoczesnych materiałów i szkieł do stworzenia obudowy, to nadal zdarza się, że telefon ulegnie uszkodzeniu po upadku.

Mimo tego, że dotykowy ekran może ulec uszkodzeniu podczas upadku, to jesteśmy już tak przyzwyczajeni do wygody, którą daje dotykowy ekran, że nie wyobrażamy sobie z tego zrezygnować, nawet gdyby oznaczało to, że telefon będzie wytrzymalszy. Wolimy zaryzykować i liczyć się z tym, że ekran dotykowy w naszym smartfonie może ulec uszkodzeniu.

Naprawa uszkodzonej szybki

Jeżeli w użytkowanym przez nas telefonie doszło do uszkodzenia ekranu w wyniku jakiegoś wypadku, to w pierwszej kolejności należy się zastanowić nad możliwymi opcjami. Pomysłem wartym rozważenia, jest wymiana szybki. Bardzo często jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż w wielu takich przypadkach widoczne na ekranie pęknięcia świadczą jedynie o uszkodzeniu szybki ochronnej, natomiast sam ekran nie ulega uszkodzeniu. Jeśli jesteś posiadaczem telefonu iPhone, to polecamy zgłosić się do miejsca, które świadczy usługi polegające na serwisowaniu urządzeń tej marki. Takim serwisem może być np. Naprawa Apple Warszawa, który chętnie zajmie się naprawą uszkodzonej szybki w Twoim smartfonie.

W jaki sposób można zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Podstawową rzeczą, którą powinniśmy robić, aby zapobiegać kolejnym uszkodzeniom telefonu, jest odpowiednie dbanie o telefon. Pomóc w tym może odpowiednio dobrany pokrowiec oraz szkło hartowane na ekran, które wzmocnią Twój smartfon. Niestety nigdy nie mamy 100% pewności, że uda nam się uniknąć różnych wypadków z użyciem telefonu polegających na jego upuszczeniu lub zrzuceniu. Można starać się tego unikać poprzez nieodkładanie telefonu na krawędzi mebli.

Należy również zadbać o to, żeby nie wywierać zbyt dużego nacisku na ekran, gdyż często jest to przyczyna uszkodzenia. Z tego względu dobrze jest unikać noszenia telefonu w tylnej kieszeni, a także nie wkładać telefonu do jednej kieszeni razem z monetami, kluczami czy innymi ostrymi przedmiotami. Dodatkowo należy uważać na telefon podczas ładowania, gdyż bardzo łatwo jest wtedy zahaczyć o kabel i pociągnąć telefon za sobą.

Innym sposobem na zabezpieczenie telefonu przed upadkiem, jest mocne jego trzymanie podczas użytkowania. Z drugiej strony nikt z nas nie chce się obchodzić ze swoim telefonem, jak z jajkiem. Korzystanie z telefonu ma być wygodne dla Ciebie, dlatego korzystaj z niego w komfortowy dla Ciebie sposób, a jeśli zdarzy Ci się wypadek, to udaj się z telefonem do serwisu Apple Gdańsk, który pomoże Ci go naprawić.

Related Posts

Polecane

Ciąża tydzień po tygodniu – co warto wiedzieć?

Ciąża to niezwykły czas w życiu całej rodziny. Warto wiedzieć...

Co to jest odruch Moro?

Odruch Moro jest to fizjologiczny odruch bezwarunkowy charakterystyczny dla...

Zielona herbata – dlaczego warto ją pić?

Zielona herbata cieszy się bardzo dużą popularnością, również w...

Jak dobrać muchę do stylizacji?

Wybór odpowiedniej muchy często okazuje się bardzo trudnym zadaniem....

Co przyszła mama powinna wiedzieć o pierwszych 8 tygodniach rozwoju ciąży

Pierwsze tygodnie ciąży to okres embrionalny. Rozpoczyna się od...

8 grup produktów, których nie może zabraknąć w zdrowej diecie

Chyba każdemu z nas zależy na zdrowym i sprawnym...
0
Would love your thoughts, please comment.x