Co zrobić z rozbitą szybką w telefonie?

Udostępnij

W obecnych czasach smartfony są z nami w zasadzie wszędzie. Bardzo często towarzyszą nam one w codziennych czynnościach, co sprawia, że zdarza nam się odkładać je w różne nietypowe miejsca. Mimo że producenci dużo wysiłku poświęcają na to, żeby telefony były coraz bardziej wytrzymałe i używają nowoczesnych materiałów i szkieł do stworzenia obudowy, to nadal zdarza się, że telefon ulegnie uszkodzeniu po upadku.

Mimo tego, że dotykowy ekran może ulec uszkodzeniu podczas upadku, to jesteśmy już tak przyzwyczajeni do wygody, którą daje dotykowy ekran, że nie wyobrażamy sobie z tego zrezygnować, nawet gdyby oznaczało to, że telefon będzie wytrzymalszy. Wolimy zaryzykować i liczyć się z tym, że ekran dotykowy w naszym smartfonie może ulec uszkodzeniu.

Naprawa uszkodzonej szybki

Jeżeli w użytkowanym przez nas telefonie doszło do uszkodzenia ekranu w wyniku jakiegoś wypadku, to w pierwszej kolejności należy się zastanowić nad możliwymi opcjami. Pomysłem wartym rozważenia, jest wymiana szybki. Bardzo często jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż w wielu takich przypadkach widoczne na ekranie pęknięcia świadczą jedynie o uszkodzeniu szybki ochronnej, natomiast sam ekran nie ulega uszkodzeniu. Jeśli jesteś posiadaczem telefonu iPhone, to polecamy zgłosić się do miejsca, które świadczy usługi polegające na serwisowaniu urządzeń tej marki. Takim serwisem może być np. Naprawa Apple Warszawa, który chętnie zajmie się naprawą uszkodzonej szybki w Twoim smartfonie.

W jaki sposób można zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Podstawową rzeczą, którą powinniśmy robić, aby zapobiegać kolejnym uszkodzeniom telefonu, jest odpowiednie dbanie o telefon. Pomóc w tym może odpowiednio dobrany pokrowiec oraz szkło hartowane na ekran, które wzmocnią Twój smartfon. Niestety nigdy nie mamy 100% pewności, że uda nam się uniknąć różnych wypadków z użyciem telefonu polegających na jego upuszczeniu lub zrzuceniu. Można starać się tego unikać poprzez nieodkładanie telefonu na krawędzi mebli.

Należy również zadbać o to, żeby nie wywierać zbyt dużego nacisku na ekran, gdyż często jest to przyczyna uszkodzenia. Z tego względu dobrze jest unikać noszenia telefonu w tylnej kieszeni, a także nie wkładać telefonu do jednej kieszeni razem z monetami, kluczami czy innymi ostrymi przedmiotami. Dodatkowo należy uważać na telefon podczas ładowania, gdyż bardzo łatwo jest wtedy zahaczyć o kabel i pociągnąć telefon za sobą.

Innym sposobem na zabezpieczenie telefonu przed upadkiem, jest mocne jego trzymanie podczas użytkowania. Z drugiej strony nikt z nas nie chce się obchodzić ze swoim telefonem, jak z jajkiem. Korzystanie z telefonu ma być wygodne dla Ciebie, dlatego korzystaj z niego w komfortowy dla Ciebie sposób, a jeśli zdarzy Ci się wypadek, to udaj się z telefonem do serwisu Apple Gdańsk, który pomoże Ci go naprawić.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Czym jest ADHD i czy może mieć coś wspólnego z dietą?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób spostrzega siebie samych...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw – sierpień

Lato w pełni, a wraz z nim bogactwo darów...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw w lipcu

Lipiec to wymarzony miesiąc pod kątem dostępności warzyw i...

Jak urządzić małe mieszkanie?

Optymalne urządzenie małego mieszkania może wydawać się sporym wyzwaniem....

Jak skutecznie uczyć dzieci rozwiązywać problemy?

Pierwszymi nauczycielami dziecka są zazwyczaj rodzice, a nauka odbywa...

Sprawdzone pomysły na to, jak zorganizować garderobę i zaoszczędzić czas

Posiadanie dobrze zorganizowanej garderoby jest kluczem do codziennego oszczędzania...
0
Would love your thoughts, please comment.x