7 sposobów na to jak być szczęśliwym.

Udostępnij

W trudnych czasach coraz częściej zastanawiamy się jak odnaleźć szczęście. Trudno cieszyć się codziennością, jeżeli nie doświadczamy takich emocji jak radość, zachwyt, błogość czy miłość. Każdy z nas chciałby być szczęśliwy. Dla wielu ludzi to uczucie jest ważniejsze niż pieniądze czy ilość posiadanych dóbr materialnych. Wiele badań psychologicznych pokazuje, że każdy z nas może przedsięwziąć konkretne kroki by uczynić swoje życie szczęśliwym. 

  1. Zaakceptuj siebie. Bądź swoim najlepszym przyjacielem. Przestań się krytykować i stawiać sobie nierealne wymagania. Przecież wiesz, że ryby potrzebują wody, a misie koala drzew. Każdy z nas jest inny i wyjątkowy w swoim rodzaju. Spokój osiągamy wtedy, gdy jesteśmy sobą.

2. Inwestuj czas i energię w rodzinę i przyjaciół. Ma to o wiele większe znaczenie dla twojego szczęścia niż to, gdzie mieszkasz albo ile zarabiasz. Dobra materiale są ważne, ale nie zawsze uszczęśliwiają. Warto posłuchać ostatniej rady Steve’a Jobsa i pomyśleć co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie w ostatnich chwilach swojego życia ocenił, że najwspanialsze chwile, które przeżywamy to czas z bliskimi, miłość, spełnianie marzeń z dzieciństwa i piękne wspomnienia.

3. Ciesz się każdym dniem. Optymistyczne podejście do problemów, jakie przynosi życie, niewyolbrzymianie ich i niepozwalanie, by cię przygnębiały, to fundament, na którym budujemy szczęście. Nie rozpamiętuj. Bądź tu i teraz.

4. Słuchaj muzyki, ale takiej, która poprawia nastrój. Badania jasno pokazują, że muzyka działa zarówno odprężająco jak i pobudzająco, a to może mieć wpływ na Twoje samopoczucie.

5. Ruszaj się. Spaceruj, jeśli masz możliwość pracuj na działce czy w ogrodzie. Ćwicz. Udowodniono, że dwudziestominutowy trening kilka razy w tygodniu znacząco poprawia jakość życia.

6. Rozkoszuj się małymi przyjemnościami, jakie niesie życie. Doceń smak jabłka, zachwyć się kroplami deszczu. Bądź tu i teraz. Twórz w swojej pamięci takie małe mentalne fotografie. Wracaj do nich pamięcią. Tego naprawdę można się nauczyć.

6. Bądź uprzejmy, a jest szansa, że inni odwdzięczą się tym samym.To umila życie.

Sposobów na to jak być szczęśliwym jest naprawdę dużo. Kiedyś usłyszałam pewną radę, która brzmiała: „chcesz mieć rację, czy być szczęśliwą”. W moim przypadku zaczyna działać.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak rozwijać zdolności plastyczne u dzieci?

Rysowanie, malowanie czy lepienie to umiejętności, które mają duży...

Jak rozmawiać ze starzejącymi się rodzicami lub innymi członkami naszej rodziny?

Życie to piękny dar, który otrzymujemy. Wszystko w nim...

Te aplikacje pomogą Ci dotrzymać noworoczne postanowienia

Wiele osób kieruje się powiedzeniem „nowy rok, nowy ja”....

Rośliny oczyszczające powietrze

Rośliny to nie tylko piękne elementy ozdobne naszego mieszkania,...

Co jedzą świnki morskie?

Świnki morskie czyli kawie to urocze i inteligentne zwierzęta...

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej?

Kamień gromadzący się w muszli klozetowej to powszechny problem,...
0
Would love your thoughts, please comment.x