7 sposobów na to jak być szczęśliwym.

Udostępnij

W trudnych czasach coraz częściej zastanawiamy się jak odnaleźć szczęście. Trudno cieszyć się codziennością, jeżeli nie doświadczamy takich emocji jak radość, zachwyt, błogość czy miłość. Każdy z nas chciałby być szczęśliwy. Dla wielu ludzi to uczucie jest ważniejsze niż pieniądze czy ilość posiadanych dóbr materialnych. Wiele badań psychologicznych pokazuje, że każdy z nas może przedsięwziąć konkretne kroki by uczynić swoje życie szczęśliwym. 

  1. Zaakceptuj siebie. Bądź swoim najlepszym przyjacielem. Przestań się krytykować i stawiać sobie nierealne wymagania. Przecież wiesz, że ryby potrzebują wody, a misie koala drzew. Każdy z nas jest inny i wyjątkowy w swoim rodzaju. Spokój osiągamy wtedy, gdy jesteśmy sobą.

2. Inwestuj czas i energię w rodzinę i przyjaciół. Ma to o wiele większe znaczenie dla twojego szczęścia niż to, gdzie mieszkasz albo ile zarabiasz. Dobra materiale są ważne, ale nie zawsze uszczęśliwiają. Warto posłuchać ostatniej rady Steve’a Jobsa i pomyśleć co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie w ostatnich chwilach swojego życia ocenił, że najwspanialsze chwile, które przeżywamy to czas z bliskimi, miłość, spełnianie marzeń z dzieciństwa i piękne wspomnienia.

3. Ciesz się każdym dniem. Optymistyczne podejście do problemów, jakie przynosi życie, niewyolbrzymianie ich i niepozwalanie, by cię przygnębiały, to fundament, na którym budujemy szczęście. Nie rozpamiętuj. Bądź tu i teraz.

4. Słuchaj muzyki, ale takiej, która poprawia nastrój. Badania jasno pokazują, że muzyka działa zarówno odprężająco jak i pobudzająco, a to może mieć wpływ na Twoje samopoczucie.

5. Ruszaj się. Spaceruj, jeśli masz możliwość pracuj na działce czy w ogrodzie. Ćwicz. Udowodniono, że dwudziestominutowy trening kilka razy w tygodniu znacząco poprawia jakość życia.

6. Rozkoszuj się małymi przyjemnościami, jakie niesie życie. Doceń smak jabłka, zachwyć się kroplami deszczu. Bądź tu i teraz. Twórz w swojej pamięci takie małe mentalne fotografie. Wracaj do nich pamięcią. Tego naprawdę można się nauczyć.

6. Bądź uprzejmy, a jest szansa, że inni odwdzięczą się tym samym.To umila życie.

Sposobów na to jak być szczęśliwym jest naprawdę dużo. Kiedyś usłyszałam pewną radę, która brzmiała: „chcesz mieć rację, czy być szczęśliwą”. W moim przypadku zaczyna działać.

Related Posts

Polecane

Jak skutecznie posprzątać mieszkanie i utrzymać w nim porządek?

Potrzebujesz podpowiedzi jak skutecznie posprzątać dom, ale nie wierzysz,...

Jak dbać o ścierki kuchenne i jak je prać, aby długo nam służyły?

Ściereczki kuchenne to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Korzystamy z...

Jak mądrze wychować dziecko?

To pytanie nurtuje wielu rodziców. Niełatwo znaleźć jednoznaczną odpowiedź....

Jak myśleć pozytywnie?

Myśl pozytywnie – rada, którą często możemy usłyszeć. Brzmi...

Jak uprościć swoje życie?

Czy Ty też coraz częściej gonisz w przysłowiową piętkę?  Zastanawiasz...

Jak zaoszczędzić pieniądze?

W obecnych czasach coraz częsciej zastanawiamy się jak zaoszczędzić...
0
Would love your thoughts, please comment.x