7 sposobów na to jak być szczęśliwym.

Udostępnij

W trudnych czasach coraz częściej zastanawiamy się jak odnaleźć szczęście. Trudno cieszyć się codziennością, jeżeli nie doświadczamy takich emocji jak radość, zachwyt, błogość czy miłość. Każdy z nas chciałby być szczęśliwy. Dla wielu ludzi to uczucie jest ważniejsze niż pieniądze czy ilość posiadanych dóbr materialnych. Wiele badań psychologicznych pokazuje, że każdy z nas może przedsięwziąć konkretne kroki by uczynić swoje życie szczęśliwym. 

  1. Zaakceptuj siebie. Bądź swoim najlepszym przyjacielem. Przestań się krytykować i stawiać sobie nierealne wymagania. Przecież wiesz, że ryby potrzebują wody, a misie koala drzew. Każdy z nas jest inny i wyjątkowy w swoim rodzaju. Spokój osiągamy wtedy, gdy jesteśmy sobą.

2. Inwestuj czas i energię w rodzinę i przyjaciół. Ma to o wiele większe znaczenie dla twojego szczęścia niż to, gdzie mieszkasz albo ile zarabiasz. Dobra materiale są ważne, ale nie zawsze uszczęśliwiają. Warto posłuchać ostatniej rady Steve’a Jobsa i pomyśleć co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie w ostatnich chwilach swojego życia ocenił, że najwspanialsze chwile, które przeżywamy to czas z bliskimi, miłość, spełnianie marzeń z dzieciństwa i piękne wspomnienia.

3. Ciesz się każdym dniem. Optymistyczne podejście do problemów, jakie przynosi życie, niewyolbrzymianie ich i niepozwalanie, by cię przygnębiały, to fundament, na którym budujemy szczęście. Nie rozpamiętuj. Bądź tu i teraz.

4. Słuchaj muzyki, ale takiej, która poprawia nastrój. Badania jasno pokazują, że muzyka działa zarówno odprężająco jak i pobudzająco, a to może mieć wpływ na Twoje samopoczucie.

5. Ruszaj się. Spaceruj, jeśli masz możliwość pracuj na działce czy w ogrodzie. Ćwicz. Udowodniono, że dwudziestominutowy trening kilka razy w tygodniu znacząco poprawia jakość życia.

6. Rozkoszuj się małymi przyjemnościami, jakie niesie życie. Doceń smak jabłka, zachwyć się kroplami deszczu. Bądź tu i teraz. Twórz w swojej pamięci takie małe mentalne fotografie. Wracaj do nich pamięcią. Tego naprawdę można się nauczyć.

6. Bądź uprzejmy, a jest szansa, że inni odwdzięczą się tym samym.To umila życie.

Sposobów na to jak być szczęśliwym jest naprawdę dużo. Kiedyś usłyszałam pewną radę, która brzmiała: „chcesz mieć rację, czy być szczęśliwą”. W moim przypadku zaczyna działać.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak budować pewność siebie?

Czy zdarzyło Ci się myśleć, że większość osób wokół...

Kto powinien płacić w restauracji?

Każdy z nas nie raz zadawał sobie pytanie, kto...

Czym jest ADHD i czy może mieć coś wspólnego z dietą?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób spostrzega siebie samych...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw – sierpień

Lato w pełni, a wraz z nim bogactwo darów...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw w lipcu

Lipiec to wymarzony miesiąc pod kątem dostępności warzyw i...

Jak urządzić małe mieszkanie?

Optymalne urządzenie małego mieszkania może wydawać się sporym wyzwaniem....
0
Would love your thoughts, please comment.x