Sprawdzone pomysły na to, jak zorganizować garderobę i zaoszczędzić czas

Udostępnij

Posiadanie dobrze zorganizowanej garderoby jest kluczem do codziennego oszczędzania czasu i unikania frustracji podczas szukania odpowiedniego ubrania do noszenia. W tym artykule przedstawię  kilka pomysłów na to, jak zorganizować swoją garderobę i zaoszczędzić czas.

Od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem organizacji swojej garderoby, warto przejrzeć swoje ubrania i podzielić je na kategorie. Można je podzielić na przykład według pory roku, przeznaczenia, okazji lub koloru.

Wybierz swoje ulubione rzeczy

Zacznij od wybrania swoich ulubionych rzeczy, które na pewno chcesz zachować. Możesz je umieścić na wieszakach w najlepiej dostępnym miejscu lub ułożyć np. w szufladach oznaczonych etykietami, aby ułatwić sobie ich znalezienie.

Oddziel rzeczy do przekazania

Jeśli masz rzeczy, których już nie potrzebujesz, oddziel je od reszty. Możesz je przekazać lub sprzedać, aby uwolnić miejsce w swojej garderobie. To ważne zadanie. Stare, nieużywane rzeczy zajmują niepotrzebnie miejsce, przyczyniają się do powstawania bałaganu.

Zainwestuj w dobrej jakości wieszaki

Zainwestuj w dobrej jakości wieszaki, które nie tylko pomogą utrzymać Twoje ubrania w dobrym stanie, ale także pomogą zaoszczędzić miejsce w szafie. Na wieszakach warto umieścić bluzki, koszule, kurtki i inne ubrań, które np. łatwo się gniotą.

Uporządkuj swoje ubrania według kolorów

Jednym z najprostszych sposobów organizacji swojej garderoby jest zorganizowanie swoich ubrań według kolorów. Możesz użyć wieszaków lub szuflad, aby rozdzielić swoje ubrania na kolory. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć odpowiednie ubranie w krótkim czasie.

Podziel swoją szafę na sekcje

Możesz również podzielić swoją szafę na sekcje i umieścić podobne rzeczy razem. Na przykład, wszystkie bluzki, spodnie czy sukienki wieszamy razem w określonej części szafy.

Skorzystaj z organizerów szuflad i półek

Jeśli masz szuflady w swojej garderobie, warto wyposażyć je w organizery szuflad, aby utrzymać porządek. Organizery pozwalają na przechowywanie podobnych rzeczy razem i ułatwiają znalezienie potrzebnych przedmiotów.

Uporządkuj swoje buty

Buty to kolejny element, o który warto zadbać. U mnie, najlepiej sprawdzają się specjalne półki na buty. Półki te, mają różne rozstawy i umieszczone są na różnych wysokościach tak, aby pomieścić buty o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Jeżeli nie masz półek na buty, możesz skorzystać ze specjalnych koszy na obuwie. Kosze te mają różne rozmiary i można umieszczać je na różnych wysokościach. Posortuj buty według ich przeznaczenia i sezonowości. Jeśli masz buty, których nie będziesz nosić przez kilka miesięcy, wyczyść je i odpowiednio zabezpiecz, tak by nie niszczyły się w trakcie przechowywania ich do następnego sezonu. Możesz je umieścić w pudłach lub torbach z etykietami, aby łatwiej było  Ci znaleźć je w przyszłości.

Użyj haczyków

Haczyki to kolejny przydatny element do organizacji garderoby. Ja używam haczyków do  powieszenia chust czy apaszek, które bardzo często noszę i niektórych torebek i innych akcesoriów, które chcę mieć pod ręką. Haczyki można umieścić na drzwiach szafy lub ścianie, aby zaoszczędzić np.miejsce w szafie.

Przechowuj bieliznę i skarpetki w szufladach

Bielizna i skarpety to elementy garderoby, które łatwo się gubią i jeśli nie mają swojego, dobrego miejsca trudno jest je znaleźć. Aby uniknąć tego problemu, przechowuj swoją bieliznę i skarpety w szufladach. Ja do tego celu używam specjalnych organizerów szuflad, aby zachować porządek, uniknąć bałaganu i mieć łatwy dostęp do tych części garderoby.

Zadbaj o miejsce na akcesoria takie jak biżuteria czy zegarki.

Akcesoria, takie jak biżuteria i zegarki, które nosimy na co dzień, to kolejne elementy garderoby, które powinny być łatwo dostępne. Aby utrzymać porządek, możesz użyć specjalnych stojaków na biżuterię lub specjalnych pudełek. Możesz również umieścić je w szufladach z etykietami, aby łatwiej było Ci znaleźć potrzebne rzeczy.

Zorganizowanie swojej garderoby to klucz do zaoszczędzenia czasu i uniknięcia frustracji podczas szukania odpowiednich ubrań. Ponadto właściwe ich przechowywanie ważne jest do utrzymania ich jakości na dłużej. A poza tym, kto nie lubi porządku w szafie? 

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak podejmować dobre decyzje? Kluczowe wskazówki i narzędzia.

Podjęcie właściwej decyzji może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy...

6 sposobów na to jak radzić sobie z krytyką

Krytyka nie jest łatwa do przyjęcia, nawet jeśli się...

12 faktów na temat ADHD

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postrzega siebie samych...

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x