Kuchenki indukcyjne: nowoczesny wymiar gotowania

Udostępnij

Szukasz nowoczesnego wyposażenia do Twojej kuchni? Interesuje Cię rozwiązanie, które pozwala oszczędzać czas, energię i pieniądze podczas gotowania pysznych posiłków? Rozważ zakup kuchenki indukcyjnej. Dowiedz się, w jaki sposób zastosowanie odpowiedniej technologii zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając to urządzenie AGD do domu!

Kuchenka indukcyjna – nowoczesne rozwiązanie w Twojej kuchni

Chociaż technologia indukcyjna istnieje od początku XX wieku, znaczącą popularność zyskała w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie kuchenki indukcyjne są tak częstym wyborem? Podgrzewają one naczynia bezpośrednio, zamiast używać elementu elektrycznego lub gazowego. Dzięki temu możesz gotować potrawy o wiele szybciej. Połączenie bezpieczeństwa, wygody i stylu sprawia, że sukcesywnie zastępują one tradycyjne sprzęty.

Jak działa kuchenka indukcyjna?

Ciekawi Cię, na jakiej zasadzie działają kuchenki indukcyjne? Istotnym elementem tego urządzenia AGD jest umieszczona pod płytą ceramiczną elektronicznie sterowana cewka z drutu miedzianego. Po włączeniu zasilania przepływa przez nią prąd stały, który generuje wokół i bezpośrednio nad nią pole magnetyczne. Aby wytworzyć zmienne pole magnetyczne, które pośrednio będzie wytwarzać ciepło, konieczny jest więc prąd przemienny (taki, który stale zmienia kierunek). Na tym polega właśnie zasada działania tej nowoczesnej kuchenki. Generuje ona stale zmieniające się pole i nie wytwarza ciepła bezpośrednio.

Kiedy postawisz odpowiednią patelnię, np. żeliwną, na włączonym urządzeniu, wytwarzane zmienne pole magnetyczne wnika w patelnię i sprawia, że naczynie nagrzewa się i podgrzewa żywność, która się w nim znajduje. Dzieje się to przez przewodzenie (patelnia przekazuje swoją energię cieplną bezpośrednio do żywności), ale także przez konwekcję (para z jedzenia unosi się i opada na patelnię, niosąc ze sobą ciepło).

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kuchenki indukcyjnej?

Dokonując zakupu kuchenki indukcyjnej, rozważ kilka istotnych kwestii, aby upewnić się, że spełnia ona Twoje potrzeby.

1. Wybierz wyższą moc sprzętu, jeśli zależy Ci na szybszym gotowaniu.

2. Wygodnym udogodnieniem jest opcja wstępnie ustawionego menu, która obejmuje: grill, mieszanie, gotowanie, smażenie, mleko itp.

3. Przydatna jest funkcja automatycznego wykrywania naczynia i wyłączania się, gdy garnek jest zbyt gorący.

4. Rozmiar pól grzejnych powinien być dopasowany do rozmiaru najczęściej używanych naczyń.

5. Dostępne są stałe oraz przenośne urządzenia, zazwyczaj z czterema strefami grzejącymi.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup większej kuchenki indukcyjnej. Wydajniejsza cyrkulacja powietrza chłodzi płytę, co prowadzi do dłuższej żywotności urządzenia. Jeśli wiele pól jest umieszczonych blisko siebie, przestrzeń do gotowania staje się ciasna, co utrudnia dostęp do panelu sterowania. Możesz wybrać regulowanie za pomocą pokrętła, przycisku lub czujnika dotykowego. Przyrządzanie potraw jest łatwe, jeśli odstępy między zakresami temperatury lub mocy są mniejsze. Wówczas łatwo jest zmieniać ustawienia podczas przygotowywania posiłków.

Kuchenka indukcyjna to gwarancja bezpieczeństwa

Utrzymywanie stałej i precyzyjnej temperatury pól grzejnych podczas używania kuchenki indukcyjnej sprawia, że płyta pozostaje stosunkowo chłodna. Dlatego też ryzyko oparzenia się zmniejsza. Większość sprzętów ma także wbudowaną funkcję zabezpieczenia przed dziećmi. Umożliwia ona zablokowanie płyty podczas czyszczenia lub gotowania. Dzięki temu urządzenie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania Tobie i Twoim najbliższym.

Wybierz sprawdzony sprzęt AGD do Twojego domu

Chcesz sobie ułatwić obowiązki domowe? Teraz już wiesz, że dopasowana do potrzeb kuchenka indukcyjna sprawia, że gotowanie jest zawsze szybkie, proste, wydajne i bezpieczne. Zapoznaj się z bogatą ofertą wysokiej jakości urządzeń AGD od Neonet i wybierz sprzęt, który spełni Twoje wymagania.

Artykuł powstał we współpracy z marką Neonet.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak podejmować dobre decyzje? Kluczowe wskazówki i narzędzia.

Podjęcie właściwej decyzji może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy...

6 sposobów na to jak radzić sobie z krytyką

Krytyka nie jest łatwa do przyjęcia, nawet jeśli się...

12 faktów na temat ADHD

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postrzega siebie samych...

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x