Dlaczego w marcu warto sadzić bratki na balkonie i w ogrodzie?

Udostępnij

Sadzenie bratków na balkonie i w ogrodzie ma wiele korzyści.  Te  małe, kolorowe, niezwykle dekoracyjne kwiatki są dość odporne na niskie temperatury i nawet delikatne przymrozki im nie szkodzą. Oto jeszcze kilka powodów, dla których warto posadzić bratki:

Dekoracyjny efekt bratków

Bratki nazywane fiołkami trójbarwnymi są kwiatami o żywych kolorach i pięknych kształtach. Są idealne do ozdabiania balkonów, tarasów i innych przestrzeni na zewnątrz domu. Wnoszą do naszego otoczenia świeżość, radość i piękne barwy, których tak bardzo brakowało nam przez długie, szare zimowe miesiące. Bratki od wczesnej wiosny przyciągają owady zapylające, co niesie wiele korzyści dla środowiska.

Bratki to kwiaty łatwe w uprawie

Bratki to rośliny, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Są łatwe w uprawie i nie potrzebują dużo miejsca. Wystarczy im regularne podlewanie, ewentualnie nawożenie i usuwanie uschniętych kwiatów. Są one również odporne na niskie temperatury, co oznacza, że można się nimi cieszyć przez większość roku i sadzić już pod koniec marca jeżeli temperatury na zewnątrz są dodatnie.

Dobrze rosną w pojemnikach

Bratki to rośliny, które świetnie rosną w pojemnikach, co czyni je idealnymi dla osób, które mają ograniczoną przestrzeń na balkonie lub tarasie. Wystarczy odpowiednio dobrać pojemnik i podłoże, a kwiaty będą rosnąć zdrowo i pięknie.

Możliwość wyboru różnych odmian

Na rynku dostępne są różne odmiany bratków, co daje możliwość wyboru kwiatów o różnych kolorach i kształtach. Można je również sadzić w różnych kombinacjach, co pozwala na tworzenie ciekawych kompozycji.

Bezpieczne dla ludzi i zwierząt

Bratki to rośliny nie tylko piękne, ale i bezpieczne dla naszego otoczenia. Mają one właściwości lecznicze. Herbatki z bratka działają oczyszczająco, pomagają obniżać ciśnienie krwi, działają moczopędnie.  Bratki są cenionymi kwiatkami w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, a także w kuchni. Wyciągi z bratków są cennymi składnikami preparatów leczniczych i kosmetyków przeznaczonych do skóry z tendencja do rozszerzonych i pękających naczynek. Bratki maja wiele korzystnych właściwości dla naszego organizmu, ale przed zastosowaniem ich warto skorzystać z rad farmaceuty czy lekarza.

Bratki to kwiaty jadalne, które mogą zagościć na naszym talerzu

Świeże płatki bratków mogą być pięknym, dekoracyjnym dodatkiem do sałatek. Znawcy doradzają, aby do tego celu wykorzystywać kwiatki o fioletowych płatkach.

Długi okres kwitnienia

Niewątpliwym atutem bratków jest długi okres kwitnienia. Niektóre odmiany kwitną od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Oznacza to, że możesz cieszyć się kolorowymi kwiatami na swoim balkonie przez większość roku.

Bratki występują w wielu odmianach i kolorach, co oznacza, że można wybrać te, które najlepiej pasują do naszego gustu i stylu balkonu. Ja bardzo lubię bratki drobnokwiatowe, które gorąco polecam. Długo i pięknie kwitną, a niektóre odmiany też pięknie pachną.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak podejmować dobre decyzje? Kluczowe wskazówki i narzędzia.

Podjęcie właściwej decyzji może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy...

6 sposobów na to jak radzić sobie z krytyką

Krytyka nie jest łatwa do przyjęcia, nawet jeśli się...

12 faktów na temat ADHD

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postrzega siebie samych...

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x