Co zamiast przyjęcia weselnego?

Udostępnij

Oczekiwania rodziny i znajomych, co do organizacji ślubu są często bardzo wygórowane. Młoda para, która chce zorganizować swój ślub, niekoniecznie musi je podzielać. Jeśli wiecie, że wielkie i huczne wesele nie jest tym, czego byście chcieli, to mam dla Was kilka pomysłów.

Jeśli dojrzeliście już wspólnie do decyzji o tym, aby zorganizować ślub, z pewnością w końcu staniecie przed pytaniami dotyczącymi rodzaju przyjęcia weselnego. Oczywiście w modzie dalej są wielkie wesela, na które zaprasza się całą rodzinę i wszystkich znajomych. Nie każdy jednak ma ochotę na taką formę zabawy, a na myśl o pierwszym tańcu i zabawach oczepinowych dostaje drgawek. Jeśli należycie właśnie do tej grupy nie martwcie się. Oto kilka pomysłów na to, jak można uniknąć typowego przyjęcia weselnego.

Małe przyjęcie w restauracji

Wystarczy poszukać ulubionej restauracji i umówić się z właścicielem na wynajęcie całej restauracji lub jakiejś jej części. Możecie zorganizować tam zwykły obiad czy poczęstunek, tylko dla najbliższej rodziny. W ten sposób rodzice, dziadkowie i najbliżsi wujkowie, a także przyjaciele, spokojnie będą mogli ze sobą porozmawiać. Możliwe też, że będą czuć się znacznie lepiej niż na zwykłym wielkim przyjęciu weselnym. Wiele restauracji oferuje na takie okazje „szwedzki stół”.

Jest to także idealnie rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu biorą ślub po raz drugi i nie chcą aby „panna młoda” paradowała po raz kolejny w białej sukni ślubnej. W tym przypadku skromniejsza uroczystość wydaje się dobrym rozwiązaniem, ale nie ma tu reguły. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Czy małe przyjęcie w restauracji wyklucza tańce? Nie martwcie się, to wcale nie oznacza, że będziecie musieli rezygnować z zabawy. Wiele restauracji, które posiadają oddzielną salę lub są na tyle małe, że uda się je zamknąć dla Was w całości, z pewnością pozwoli Wam puścić przygotowaną wcześniej muzykę.

Przyjęcie na działce

Jeśli ktoś z rodziny ma działkę, gdzie będzie można rozpalić grilla czy ognisko to macie świetne rozwiązanie na luźne przyjęcie. Jeśli boicie się o pogodę, wystarczy dodatkowo zadbać o wynajęcie dużego weselnego namiotu, gdzie cała zabawa będzie mogła się odbyć. W tym przypadku jednak warto uprzedzić gości o tym, aby zdecydowali się na mniej formalne ubranie lub zaplanowali szybki powrót do domu po ceremonii, aby się przebrać w wygodniejszy strój. Jest to nieformalne przyjęcie, podczas którego z pewnością nikt nie zmusi Was do pierwszego tańca.

W tym przypadku warto tylko uprzedzić sąsiadów o tym, że tego dnia odbędzie się na działce Wasze przyjęcie weselne i do określonej godziny będzie nieco głośniej. Aby lekko ich udobruchać, zawsze możecie wręczyć im coś słodkiego. Jeśli macie z nimi lepszy kontakt możecie zaproponować im udział w Waszym przyjęciu weselnym.

Wesele jest dla Was!

Nie martwice się, że nie spełnicie „polskich standardów”. Europa Zachodnia słynie na przykład z tego, że nowożeńcy zaraz po ceremonii żegnają się z gośćmi i uciekają w podróż poślubną, a dla gości zorganizowany jest obiad lub zwykły bufet. Ślub i wesele ma być dla Was, a nie dla gości. Nie ma sensu zaciągać kredytów tylko po to, aby Wasza rodzina czy znajomi się bawili.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak budować pewność siebie?

Czy zdarzyło Ci się myśleć, że większość osób wokół...

Kto powinien płacić w restauracji?

Każdy z nas nie raz zadawał sobie pytanie, kto...

Czym jest ADHD i czy może mieć coś wspólnego z dietą?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób spostrzega siebie samych...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw – sierpień

Lato w pełni, a wraz z nim bogactwo darów...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw w lipcu

Lipiec to wymarzony miesiąc pod kątem dostępności warzyw i...

Jak urządzić małe mieszkanie?

Optymalne urządzenie małego mieszkania może wydawać się sporym wyzwaniem....
0
Would love your thoughts, please comment.x