Ciekawostki o perfumach – jak sprawdzać zapach podczas zakupów?

Udostępnij

Chyba każdy ma w domu co najmniej jeden flakonik z perfumami. Niektórzy mają jeden ulubiony zapach, inni posiadają całą kolekcję perfum, które dobierają w zależności od nastroju, czy okazji, na którą chcą ich użyć.

Niezależnie od tego, do której grupy należycie, dziś chciałabym podzielić się z Wami kilkoma ciekawostkami na temat perfum.

Co warto wiedzieć o perfumach?

Zapachy najczęściej wybierany podczas wizyt w drogeriach. Czy wiecie, ile zapachów możemy sprawdzić podczas jednej wizyty? Maksymalnie powinny być to 3 zapachy. Większe ilości zwyczajnie nam się wymieszają, przez co przestaniemy poprawnie je odbierać. W niektórych drogeriach możemy spotkać się z metodami sprzedawców, które mają niby pomóc nam sprawdzić więcej zapachów. Między innymi możecie spotkać się z wąchaniem ziaren kary, ale to zdecydowanie nie zresetuje naszych receptorów. To po prostu kolejny wyrazisty zapach, z którym mamy styczność.

Kolejnym błędem jest też sprawdzanie zapachów na papierowych próbnikach. W ten sposób będziemy mogli poczuć jedynie część zapachu. Nie będzie to najlepsze rozwiązanie, aby upewnić się, czy zapach na pewno nam się podoba. Warto pamiętać też o tym, że nasze skóry różnią się od siebie, chociażby pH czy poziomem nawilżenia. To też może wpływać na ostateczny odbiór danego zapachu.

Sprawdzanie zapachu w drogerii też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że w powietrzu unoszą się zapachy, które testowały inne osoby. Dodatkowo niektóre drogerie, aby przyciągnąć klientów, bardzo często same wykorzystują rozpylanie zapachów. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc poproszenie o próbki zapachów lub zamówienie ich w drogeriach internetowych.

Dajcie znać, czy wiedziałyście o tych zasadach? Chętnie poznam też wasze ulubione zapachy.

Related Posts

Polecane

Jak uprościć swoje życie?

Czy Ty też coraz częściej gonisz w przysłowiową piętkę?  Zastanawiasz...

Jak zaoszczędzić pieniądze?

W obecnych czasach coraz częsciej zastanawiamy się jak zaoszczędzić...

Fotelki dla dziecka – jak wybrać?

Foteliki dla dziecka to obowiązkowy sprzęt każdego rodzica. Jak...

Jak szybko oczyścić kurki?

Sezon na kurki trwa zwykle od czerwca do października....

Jak dobrze wychować dziecko?

To pytanie nurtuje wielu rodziców. Niełatwo znaleźć jednoznaczną odpowiedź....

Jak żyć długo i szczęśliwie?

To pytanie nurtuje wiele osób. Odpowiedź nie jest skomplikowana....
0
Would love your thoughts, please comment.x