Ministerstwo Zdrowia odradza zbiórki leków dla Ukrainy

Udostępnij

Polacy bardzo pomagają Ukrainie. Przekazują obywatelom ubrania, zabawki, rzeczy higieny osobistej itp. Wśród tych darów znajdują się również niestety leki. Ministerstwo Zdrowia odradza samodzielne zbiórki medykamentów.

W ostatnich dniach w Internecie aż roiło się od zbiórek leków dla mieszkańców Ukrainy. Ministerstwo Zdrowia wraz z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym proszą Polaków, by zaprzestali zbiórek medykamentów.

Chodzi o bezpieczeństwo

„Pomimo, że działania te są oznaką ogromnej solidarności naszego społeczeństwa z narodem ukraińskim, to biorąc pod uwagę specyfikę przechowywania oraz transportu tego typu produktów, a także potrzebę skoordynowania dostaw z przedstawicielami władz Ukrainy, Ministerstwo Zdrowia, GIF i URPL apelują o powstrzymanie się od organizowania takich zbiórek leków.”- możemy przeczytać w wydanym komunikacie.

Dlaczego nie powinniśmy organizować zbiórek leków? Ponieważ nie odpowiednio przechowywane i transportowane mogą być niebezpieczne, a przecież chodzi nam o to, aby pomóc, a nie szkodzić.

Jak w takim razie pomóc Ukrainie?

Pomóc możemy na wiele innych sposobów. Możemy udostępnić nasze mieszkanie na kilka nocy, by obywatele Ukrainy mogli odpocząć w drodze do stałego miejsca pobytu oraz zapewnić im transport. Możemy również pomóc poprzez zbiórki materialne. Przydadzą się takie rzeczy jak woda, żywność, środki higieny osobistej, odzież, koce, pieluchy, łóżka polowe oraz śpiwory.

Related Posts

Polecane

Jak uprościć swoje życie?

Czy Ty też coraz częściej gonisz w przysłowiową piętkę?  Zastanawiasz...

Jak zaoszczędzić pieniądze?

W obecnych czasach coraz częsciej zastanawiamy się jak zaoszczędzić...

Fotelki dla dziecka – jak wybrać?

Foteliki dla dziecka to obowiązkowy sprzęt każdego rodzica. Jak...

Jak szybko oczyścić kurki?

Sezon na kurki trwa zwykle od czerwca do października....

Jak dobrze wychować dziecko?

To pytanie nurtuje wielu rodziców. Niełatwo znaleźć jednoznaczną odpowiedź....

Jak żyć długo i szczęśliwie?

To pytanie nurtuje wiele osób. Odpowiedź nie jest skomplikowana....
0
Would love your thoughts, please comment.x