Ministerstwo Zdrowia odradza zbiórki leków dla Ukrainy

Udostępnij

Polacy bardzo pomagają Ukrainie. Przekazują obywatelom ubrania, zabawki, rzeczy higieny osobistej itp. Wśród tych darów znajdują się również niestety leki. Ministerstwo Zdrowia odradza samodzielne zbiórki medykamentów.

W ostatnich dniach w Internecie aż roiło się od zbiórek leków dla mieszkańców Ukrainy. Ministerstwo Zdrowia wraz z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym proszą Polaków, by zaprzestali zbiórek medykamentów.

Chodzi o bezpieczeństwo

„Pomimo, że działania te są oznaką ogromnej solidarności naszego społeczeństwa z narodem ukraińskim, to biorąc pod uwagę specyfikę przechowywania oraz transportu tego typu produktów, a także potrzebę skoordynowania dostaw z przedstawicielami władz Ukrainy, Ministerstwo Zdrowia, GIF i URPL apelują o powstrzymanie się od organizowania takich zbiórek leków.”- możemy przeczytać w wydanym komunikacie.

Dlaczego nie powinniśmy organizować zbiórek leków? Ponieważ nie odpowiednio przechowywane i transportowane mogą być niebezpieczne, a przecież chodzi nam o to, aby pomóc, a nie szkodzić.

Jak w takim razie pomóc Ukrainie?

Pomóc możemy na wiele innych sposobów. Możemy udostępnić nasze mieszkanie na kilka nocy, by obywatele Ukrainy mogli odpocząć w drodze do stałego miejsca pobytu oraz zapewnić im transport. Możemy również pomóc poprzez zbiórki materialne. Przydadzą się takie rzeczy jak woda, żywność, środki higieny osobistej, odzież, koce, pieluchy, łóżka polowe oraz śpiwory.

Related Posts

Polecane

Ciąża tydzień po tygodniu – co warto wiedzieć?

Ciąża to niezwykły czas w życiu całej rodziny. Warto wiedzieć...

Co to jest odruch Moro?

Odruch Moro jest to fizjologiczny odruch bezwarunkowy charakterystyczny dla...

Zielona herbata – dlaczego warto ją pić?

Zielona herbata cieszy się bardzo dużą popularnością, również w...

Jak dobrać muchę do stylizacji?

Wybór odpowiedniej muchy często okazuje się bardzo trudnym zadaniem....

Co przyszła mama powinna wiedzieć o pierwszych 8 tygodniach rozwoju ciąży

Pierwsze tygodnie ciąży to okres embrionalny. Rozpoczyna się od...

8 grup produktów, których nie może zabraknąć w zdrowej diecie

Chyba każdemu z nas zależy na zdrowym i sprawnym...
0
Would love your thoughts, please comment.x