Jak wybrać buty na fitness?

Udostępnij

Mogłoby się wydawać, że treningi fitness są proste, łatwe i przyjemne. Oczywiście może uczestniczyć w nich praktycznie każdy, a ponadto nie wymagają długiego przygotowania i specjalistycznych gadżetów. Tego typu ćwiczenia możemy wykonywać wszędzie, nawet w domu. Jest jednak jeden element, który przy zajęciach fitness jest bardzo ważny, są to odpowiednie buty.

Każde ćwiczenie, podczas którego podskakujesz lub tupiesz to uderzenie o podłogę, które Twoje ciało odbiera ze znacznie większą siłą niż zwykłe kroki. Odpowiednie buty mają zmniejszać ryzyko ewentualnej kontuzji oraz zapewniać znacznie większy komfort podczas treningu. Jakie powinny być buty na fitness? Przede wszystkim powinny one dobrze trzymać stopę, amortyzować wstrząsy oraz gwarantować dobrą przyczepność. Dodatkowo warto wybrać model, który będzie lekki i wykonany z oddychających materiałów.

Jak wybrać buty na fitness?

Buty do ćwiczeń fitnessowych powinny przede wszystkim gwarantować dobrą przyczepność. Jeśli trenujesz na sali fitness, która na podłodze posiada śliski parkiet, bez odpowiednich butów ryzykujesz możliwość pośliźnięcia się i nabawienia kontuzji. W takim przypadku warto zdecydować się na model zapewniający bardzo dobrą przyczepność.

Jeśli chętnie wybierasz te zajęcia, które zawierają ćwiczenia z wykorzystaniem ciężarów lub chodzisz na siłownie, wybierz takie buty, które będą charakteryzowały się wysoką przyczepnością. Dodatkowe obciążenie może wpływać na nasz ośrodek równowagi. W takim przypadku zachowanie stabilności podczas wykonywania treningu może być znacznie trudniejsze. Wybierz obuwie, które jest sznurowane i utrzymuje piętę w stałej pozycji. Taki rodzaj butów pomaga w zapobieganiu przed zwichnięciem kostki lub doznaniem urazu kolana.

Niezwykle istotnym elementem w butach do fitnessu jest też poziom amortyzacji, jaki zapewniają. Odpowiednie obuwie zwiększy komfort treningu i zamortyzuje podskoki czy mocniejsze zetknięcia nóg z podłożem. To niezwykle istotne dla naszych stawów, które w takich sytuacjach są najbardziej narażone na kontuzję. Po treningu w butach o wysokim poziomie amortyzacji nie powinniśmy odczuwać też bólu stóp. W tym przypadku warto zdecydować się na produkt, który posiada w podeszwie poduszkę powietrzną lub żelową.

Related Posts

Polecane

Ciąża tydzień po tygodniu – co warto wiedzieć?

Ciąża to niezwykły czas w życiu całej rodziny. Warto wiedzieć...

Co to jest odruch Moro?

Odruch Moro jest to fizjologiczny odruch bezwarunkowy charakterystyczny dla...

Zielona herbata – dlaczego warto ją pić?

Zielona herbata cieszy się bardzo dużą popularnością, również w...

Jak dobrać muchę do stylizacji?

Wybór odpowiedniej muchy często okazuje się bardzo trudnym zadaniem....

Co przyszła mama powinna wiedzieć o pierwszych 8 tygodniach rozwoju ciąży

Pierwsze tygodnie ciąży to okres embrionalny. Rozpoczyna się od...

8 grup produktów, których nie może zabraknąć w zdrowej diecie

Chyba każdemu z nas zależy na zdrowym i sprawnym...
0
Would love your thoughts, please comment.x