Jak wybrać buty na fitness?

Udostępnij

Mogłoby się wydawać, że treningi fitness są proste, łatwe i przyjemne. Oczywiście może uczestniczyć w nich praktycznie każdy, a ponadto nie wymagają długiego przygotowania i specjalistycznych gadżetów. Tego typu ćwiczenia możemy wykonywać wszędzie, nawet w domu. Jest jednak jeden element, który przy zajęciach fitness jest bardzo ważny, są to odpowiednie buty.

Każde ćwiczenie, podczas którego podskakujesz lub tupiesz to uderzenie o podłogę, które Twoje ciało odbiera ze znacznie większą siłą niż zwykłe kroki. Odpowiednie buty mają zmniejszać ryzyko ewentualnej kontuzji oraz zapewniać znacznie większy komfort podczas treningu. Jakie powinny być buty na fitness? Przede wszystkim powinny one dobrze trzymać stopę, amortyzować wstrząsy oraz gwarantować dobrą przyczepność. Dodatkowo warto wybrać model, który będzie lekki i wykonany z oddychających materiałów.

Jak wybrać buty na fitness?

Buty do ćwiczeń fitnessowych powinny przede wszystkim gwarantować dobrą przyczepność. Jeśli trenujesz na sali fitness, która na podłodze posiada śliski parkiet, bez odpowiednich butów ryzykujesz możliwość pośliźnięcia się i nabawienia kontuzji. W takim przypadku warto zdecydować się na model zapewniający bardzo dobrą przyczepność.

Jeśli chętnie wybierasz te zajęcia, które zawierają ćwiczenia z wykorzystaniem ciężarów lub chodzisz na siłownie, wybierz takie buty, które będą charakteryzowały się wysoką przyczepnością. Dodatkowe obciążenie może wpływać na nasz ośrodek równowagi. W takim przypadku zachowanie stabilności podczas wykonywania treningu może być znacznie trudniejsze. Wybierz obuwie, które jest sznurowane i utrzymuje piętę w stałej pozycji. Taki rodzaj butów pomaga w zapobieganiu przed zwichnięciem kostki lub doznaniem urazu kolana.

Niezwykle istotnym elementem w butach do fitnessu jest też poziom amortyzacji, jaki zapewniają. Odpowiednie obuwie zwiększy komfort treningu i zamortyzuje podskoki czy mocniejsze zetknięcia nóg z podłożem. To niezwykle istotne dla naszych stawów, które w takich sytuacjach są najbardziej narażone na kontuzję. Po treningu w butach o wysokim poziomie amortyzacji nie powinniśmy odczuwać też bólu stóp. W tym przypadku warto zdecydować się na produkt, który posiada w podeszwie poduszkę powietrzną lub żelową.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Czym jest ADHD i czy może mieć coś wspólnego z dietą?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób spostrzega siebie samych...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw – sierpień

Lato w pełni, a wraz z nim bogactwo darów...

Kalendarz sezonowych owoców i warzyw w lipcu

Lipiec to wymarzony miesiąc pod kątem dostępności warzyw i...

Jak urządzić małe mieszkanie?

Optymalne urządzenie małego mieszkania może wydawać się sporym wyzwaniem....

Jak skutecznie uczyć dzieci rozwiązywać problemy?

Pierwszymi nauczycielami dziecka są zazwyczaj rodzice, a nauka odbywa...

Sprawdzone pomysły na to, jak zorganizować garderobę i zaoszczędzić czas

Posiadanie dobrze zorganizowanej garderoby jest kluczem do codziennego oszczędzania...
0
Would love your thoughts, please comment.x