Co jedzą świnki morskie?

Udostępnij

Świnki morskie czyli kawie to urocze i inteligentne zwierzęta domowe, które coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Te małe gryzonie potrzebują odpowiedniej diety, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co powinny jeść kawie.

Specjalne mieszanki ziaren w ograniczonych ilościach

Jednym z elementów diety świnek morskich jest karmienie ich specjalnymi mieszankami ziaren dla gryzoni, które zawierają odpowiednią ilość białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów. Takie mieszanki ziaren dostępne są w sklepach zoologicznych i powinny stanowić główne źródło pożywienia dla świnek morskich.

Sianko i zdrowa zielenina jako podstawa żywienia

Oprócz mieszanek ziaren, świnki morskie powinny dostawać pachnące sianko. Sianko to podstawa w diecie kawii. Nie może być pożółkłe, stęchłe czy zakurzone.  Dieta gryzonia powinna być bogata w umytą, dobrej jakości zieleninę, oraz wybrane warzywa i owoce. Możemy podawać im natkę pietruszki, marchew, cykorię, liście kalafiora, od czasu do czasu selera naciowego, paprykę czy jabłka. Ważne jest, aby pamiętać, aby dawać im tylko małe ilości owoców, ponieważ zawierają one dużo cukru i mogą wpływać negatywnie na ich zdrowie.

Czasami trzeba pomyśleć o suplementacji

Świnki morskie potrzebują również dodatków witaminowych i minerałowych, które zapewnią im odpowiednią ilość składników odżywczych. Możemy podawać im specjalne witaminy dla gryzoni, które dostępne są w sklepach zoologicznych. Warto to robić po uzgodnieniu z lekarzem weterynarii.

Stały dostęp do świeżej wody

Świnka musi mieć stały dostęp do świeżej, czystej wody.

Podsumowując, świnki morskie powinny jeść zieleninę, sianko, specjalne mieszanki ziaren dla gryzoni, wybrane warzywa i owoce oraz jeśli jest taka potrzeba dodatki witaminowe i minerałowe. Ważne jest, aby dostarczać im odpowiednią ilość składników odżywczych i unikać podawania im zbyt dużych ilości słodkich owoców. Ważne jest również, aby zapewnić im dostęp do czystej i świeżej wody pitnej, którą powinniśmy codziennie wymieniać. Pamiętajmy też, aby karmić nasze świnki morskie regularnie i dostosować ilość pokarmu do ich wieku i trybu życia. Kawie to małe obżartuchy i czasami potrafią jeść bez umiaru, dlatego wato tego pilnować, aby nie przekarmiać świnki. Dzięki odpowiedniej diecie i trosce o ich zdrowie, nasze świnki morskie będą zdrowe i szczęśliwe.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Jak podejmować dobre decyzje? Kluczowe wskazówki i narzędzia.

Podjęcie właściwej decyzji może być trudnym zadaniem, szczególnie gdy...

6 sposobów na to jak radzić sobie z krytyką

Krytyka nie jest łatwa do przyjęcia, nawet jeśli się...

12 faktów na temat ADHD

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postrzega siebie samych...

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x