Te aplikacje pomogą Ci dotrzymać noworoczne postanowienia

Udostępnij

Wiele osób kieruje się powiedzeniem „nowy rok, nowy ja”. Ta nieco symboliczna już zmiana daty napawa do działania i zachęca do podjęcia kolejnej próby zmienienia siebie na lepsze. Oczywiście, żyjąc w XXI. wieku, możemy sobie większość noworocznych postanowień ułatwić! Co więcej, wystarczy do tego komputer lub smartfon, który mamy przecież zawsze pod ręką.

Pozostań na bieżąco z trendami dzięki serwisom „on demand”

Serwisy, które udostępniają bibliotekę filmów, gier czy seriali za niewielką, miesięczną opłatą stały się już czymś na porządku dziennym. Wykupienie abonamentu w Netflixie, HBO czy Game Pass to doskonała okazja do tego, by pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami popkultury.

Najnowsze filmy, seriale i gry bardzo często niosą za sobą trendy, z którymi trudno się utożsamiać, nie będąc zaangażowanym w ten świat! Oczywiście jeśli wolisz nieco inną formę przekazywania treści, możesz skusić się na zakup abonamentu „e-bookowego”. Najpopularniejsze portale tego typu w Polsce ustaliły najniższą ofertę od kilku złotych na miesiąc! Ta opłata pozwoli Ci przeczytać około 1 książki miesięcznie.

Zaplanuj czas i wydatki

Szczególnie w dobie szalejących podwyżek ważne jest, by panować nad swoimi finansami. Dzięki temu nie tylko ze spokojem opłacić można wszystkie rachunki na czas, ale też zaznać nieco rozrywki, na przykład odwiedzając kasyno polskie w sieci czy wybierając się z najbliższymi na krótką wycieczkę. Dobre zarządzanie finansami może odbywać się zarówno przy pomocy manualnych arkuszy kalkulacyjnych, jak i przy pomocy aplikacji mobilnych.

W przypadku tych drugich, sięgnąć można na przykład po program Money Lover. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android – dobrze współpracuje zarówno z tabletami, jak i smartfonami. W Money Lover łatwo skontrolujesz wydatki, utworzysz budżet domowy oraz na bieżąco prześledzisz wszystkie wydatki. Aplikacja ma również sporo dodatkowych funkcji, takich jak tryb podróżny, śledzenie oszczędności czy wyznaczanie celów finansowych.

Oczywiście nic nam po oszczędnościach, jeśli nie znajdziemy czasu na ich wydawanie! Narzędzie do zarządzania czasem praktycznie każdy ma w swoim telefonie. Jest to po prostu wbudowany, systemowy kalendarz! Wybierając aplikację od Apple lub Google, użytkownicy mogą nie tylko wpisywać zaplanowane wydarzenia, ale też dzielić się nimi z innymi, ustawiać przypomnienia czy zaglądać do planów z każdego urządzenia, będącego w zasięgu sieci Internet.

Sprawdź, jak przebiegają treningi

Wiele osób wraz z początkiem nowego roku postanawia zmienić swoją sylwetkę – schudnąć, wyrzeźbić mięśnie, a także przybrać kilka kilogramów. Choć dużą pracę wykonuje tutaj dieta, do maksymalizacji efektów przydadzą się również choćby podstawowe ćwiczenia.

Po najpopularniejszej aplikacji do trackingu treningów – Endomondo – nie ma już prawie śladu. Na rynku pojawiło się jednak kilka ciekawych alternatyw, na przykład tych, dostarczanych przez producentów zegarków i opasek sportowych. Znajdziesz w nich wszystkie najważniejsze informacje – czas trwania treningu, jego rodzaj, a także dane, które zostały zarejestrowane przez urządzenie na ręku.

Podszkol umiejętności językowe

Aktualne czasy niejako wymagają od nas tego, by posługiwać się choćby w podstawowym stopniu językiem obcym. Choć dla wielu naturalnym wyborem będzie język angielski, niektórzy wolą inne opcje – francuski, niemiecki, japoński czy koreański. Niezależnie od tego, którą z opcji chcesz wybrać, na swoim urządzeniu możesz zainstalować jedną z kilkunastu ciekawych aplikacji językowych.

Niewątpliwie najpopularniejszą z nich jest Duolingo. Znajdziesz tam kilkadziesiąt języków, których możesz uczyć się krok po kroku, od poziomu A. Nauka umilana jest różnego rodzaju aktywnościami społecznościowymi, takimi jak rankingi czy pojedynki ze znajomymi.

Popularne wpisy

Treści znajdujące się w niniejszej witrynie nie stanowią opinii prawnych,
medycznych ani jakichkolwiek porad terapeutycznych, dietetycznych, prawnych
i innych, nie mogą więc być podstawą do podejmowania
decyzji bez konsultacji ze specjalistą w danej dziedzinie. Czytaj dalej.

Related Posts

Polecane

Koszyczek pełen uroku: pomysły na piękne ozdoby wielkanocne

Piękne ozdoby do koszyczka wielkanocnego mogą całkowicie odmienić nawet...

Jak stres wpływa na rozwój dziecka?

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak nie bawić się z małym dzieckiem? Zachowania opiekuna, które mogą być źródłem strachu dziecka.

Czy wiesz, że mimo najlepszych chęci niektóre zachowania opiekunów,...

Jak wczesne doświadczenia z dzieciństwa wpływają na funkcjonowanie w dorosłym życiu? Style przywiązania.

Niemowlę przychodząc na świat, jest całkowicie zależne od otoczenia...

Jak budować pewność siebie?

Czy zdarzyło Ci się myśleć, że większość osób wokół...

Kto powinien płacić w restauracji?

Każdy z nas nie raz zadawał sobie pytanie, kto...
0
Would love your thoughts, please comment.x